WHO COVID-19 erisaadik: elu ei normaliseeru veel vähemalt 2 aastat

Peeter Proos | Vanglaplaneet

WHO ülemaailmse COVID-19 vastu reageerimise erisaadik ütles Sky Newsile, et vaatamata COVID-19 vaktsiini saabumisele ei taastu tavapärane elu veel vähemalt kaks aastat.

Dr David Nabarro ütleb, et sotsiaalne distantseerumine ja maskide kandmine peaksid “sellesse viirusesse aukartusega suhtumise” märgiks jätkuma.

“See tähendab näomaske ja füüsilist distantseerumist, vastasel juhul tulebki see viirus pidevalt lainetena tagasi. Tegelikult läheb enne, kui saame neist ettevaatusabinõudest loobuda, veel mõni kuu aega” ütles ta.

Vastuseks küsimusele, millal asjad normaliseeruvad, sõnas Nabarro, et see ei toimu varem kui 2022. aasta lõpus.

“Ma vihkan ennustuste tegemist, kuid vaatame asja suures plaanis. Keegi meist ei ole väljaspool ohtu enne, kui kogu maailm on väljaspool ohtu,” sõnas Nabarro.

“Suured normaalsuse ilmingud on varsti tulemas, kuid kõiki inimesi ei vaktsineerita veel vähemalt paar aastat. Nii et tavaline elu sellisena, nagu see meile tuttav on, on maailma jaoks veel paari aasta kaugusel,” lisas ta.

Seda, et maailm nii pea normaalsuse ei naase on kinnitanud ka Maailma Terviseorganisatsiooni juht Tedros Adhanom Ghebreyesus, Maailma Majandusfoorumi juht Klaus Schwab ja teisedki.

1
Lisa kommentaar

avatar
1 Kommentaare
0 Kommentaaride vastuseid
0 Jälgijad
 
Viimased kommentaarid
Parimad kommentaarid
1 Kommentaaride autorid
Sulev Saarna Viimaste kommentaaride autorid
uuemad vanemad Enim hinnatud
Sulev Saarna
Külaline
Sulev Saarna

Kas siin oli üks video, kus bogger USA-s tõi välja praeguse meditsiinimaffia võrgustiku ja need isikud, kes selle taga on? Nägin korra seda videot aga enam ei leia kusagilt. Selle bloggeri nimi oli vist Amazing Polly!
Video oli eestikeelsete subtiitritega, mis oleks väga oluline.