PANOPTIKUM | Kelle käes on tegelik võim?
Läbi ajaloo on inimesed võidelnud rõhumise vastu, otsides vabadust ja õiglust. Mis paneb aga inimesi koonduma ja astuma vastu süsteemile, mis näib liiga suur ja võimas, et seda kõigutada? Frederick Douglass on öelnud, et: “Türannide võimu ulatus on täpselt selline, mida rõhutud on valmis taluma.” Ajalugu on täis hetki, kus väikesed, kuid kindlameelsed inimrühmad on saavutanud suuri muutusi – alates Gandhi soolamarsist kuni Islandi rahva võiduni oma valitsuse vastu. Kas ka täna on meil veel jõudu ja võimalusi sellisteks muutusteks?
Seekordses Panoptikumi saates uurime, kuidas rahumeelsed liikumised on olnud läbi aegade üks võimsamaid relvi süsteemi rõhumise vastu. Toome esile näiteid ajaloost ja tänapäevast, mis näitavad, et isegi kõige väiksem osalus võib olla märkimisväärse mõjuga. Analüüsime Belgia psühholoogi Mattias Desmeti uuringuid ühiskondliku käitumise kohta ning seda, kuidas Gene Sharpi kirjeldatud vägivallatu vastupanu meetodid võivad tänapäevalgi olla tõhusad vahendid süsteemile vastu hakkamiseks.
Vaatame, kuidas inimesed saavad tõusta rõhumise vastu ja tuua kaasa muutusi ja seda isegi kõige keerulisemates oludes. Kui suur osa elanikkonnast on see kriitiline mass, mis võib süsteemi kukutada? Kuidas vältida lõhestumist ja luua ühtset liikumist, mis suudab seista vastu globalistlikule survele? Sellest videost saad vajalikud teadmised ja inspiratsiooni, et astuda samme parema tuleviku nimel.
- Võimalus vaadata kõiki täispikkasid intervjuusid
- Kuulata intervjuusid taskuhäälingu formaadis
- Toetad uue maailmakorra vastast võitlust