Thomas Brooke | Remix News
Ungari peaminister Viktor Orbán kaitses oma valitsuse konservatiivset rändepoliitikat ja peretoetuste meetmeid, rõhutades, et Ungari on „konservatiivne saar liberaalses Euroopa ookeanis.“
Austria ServusTV-le antud intervjuus ütles Ungari juht, et tema valitsuse peresõbraliku poliitika eelistamine sisserändele on õige lahendus sündimuse vähenemiseks, kuna ta püüab kaitsta „Ungari elustiili“
„Erinevalt paljudest teistest EL-i riikidest ei lubanud me võõrastest kultuuridest inimesi riiki,“ sõnas Orbán, viidates Saksamaale ja Prantsusmaale, kus rännet kasutatakse demograafiliste probleemide lahendamiseks. „Meie toetame peresid, mitte rännet,“ lisas ta.
Peaminister rõhutas kindlat vastuseisu ebaseaduslikule rändele ja kinnitas, et Ungari ranget rändepoliitikat peetakse vajalikuks kuritegevuse madala taseme ja ühiskondliku stabiilsuse säilitamiseks.
„Me, ungarlased, usume, et ebaseadusliku rände probleem ei lahene, vaid süveneb. Keegi Ungaris ei soovi ebaseaduslikke migrante; me järgime teistsugust teed,“ ütles Orbán.
Rääkides Euroopa majandusprobleemidest, kirjeldas Orbán EL-i majandust kui „kopsupõletikust vaevatud,“ süüdistades majanduslanguses Brüsseli otsuseid, mis on viinud kõrgete energiahindadeni võrreldes Ameerikaga.
„Euroopa ettevõtted maksavad elektri eest kaks kuni kolm korda ja gaasi eest kolm kuni neli korda rohkem,“ märkis ta, julgustades võtma kasutusele uut energiapoliitikat. „Vastasel juhul seisab Euroopa ettevõtlus hävingu äärel.“
Orbán süüdistas EL-i juhtkonda konservatiivsete väärtuste marginaliseerimises ja väitis, et on loodud vale arusaam, nagu ei saaks konservatiivid olla demokraatlikud. Ta tõi näitena Gruusia valimised, kus pro-EL-i opositsioon kaotas.
„Kui Gruusias oleksid võitnud liberaalid, oleks Lääne meedia kuulutanud seda demokraatia triumfiks. Kuid kuna konservatiivid võitsid, oodatakse rahvusvahelises meedias hoopis debatte,“ ütles Orbán, avaldades toetust Gruusia peaministrile Irakli Kobakhidzele.
Orbán kutsus Euroopa juhtkonda suunama poliitikat „peresõbralikuma, rändevastase ja rahumeelsema“ kursi poole, väljendades usku, et „uus keskus“ EL-is saavutab peagi mõjuvõimu.
„Me vajame peaministreid, kes seisavad oma rahva eest ja kaitsevad Euroopa rahvaste huve,“ sõnas ta, väites, et Euroopa liberaalid on oma hetke ära kasutanud ja „neid tuleb igal võimalikul valimisel võita.“
Ukraina konflikti osas kordas Orbán üleskutset viivitamatule relvarahule ja soovitas Euroopa liidritel lõpetada sõjapoliitika toetamine. „See on „vennatapusõda“ — midagi, millesse meil pole asja,“ ütles ta.
Orbán avaldas lootust, et eelseisvad USA presidendivalimised toovad kaasa olulise muutuse Lääne välispoliitikas.
„Me teame, et Donald Trump ei alustanud ühtegi sõda ja lõpetas need, kus võimalik, nii kiiresti kui sai,“ kommenteeris Orbán. „Kui maailmas on keegi, kes suudab relvarahu saavutada, siis on see Donald Trump.“