Robert Kogan | Brownstone Institute
2023. aasta Nobeli meditsiinipreemia, said teadlased Katalin Karikó ja Drew Weissman oma rolli eest mRNA-tehnoloogia väljatöötamisel, mis on Pfizer-BioNTechi ja Moderna COVID-19 vaktsiinide aluseks, mis 2020. aasta lõpus välja toodi.
Kuid alles 2018. aastal avaldatud MedPageToday artiklis hoiatas ei keegi muu kui Drew Weissman ise, et mRNA-vaktsiinide varasemad kliinilised katsed andsid inimestel märksa tagasihoidlikumaid tulemusi, “kui loomkatsete põhjal oodati ja kõrvaltoimed ei olnud sugugi tühised”, sealhulgas “mõõdukad ja harvadel juhtudel tõsised süstekoha või süsteemsed reaktsioonid”.
Peale selle viitas Weissman konkreetselt autoimmuunsetele reaktsioonidele ja “patoloogilisele trombi moodustumisele” ehk vere hüübimisele, mis on vaktsiini kasutuselevõtust alates möödunud aastate jooksul muutunud vägagi tavaliseks. Seega võtab MedPageToday kokku Weissmani ja kolme kolleegi Nature Reviews Drug Discovery’s avaldatud töö:
Peamised ohutusprobleemid, mida nende sõnul tuleks tulevastes uuringutes tähelepanelikult jälgida, olid seotud lokaalse ja süsteemse põletikuga, samuti ” esinenud immunogeeni” ja autoreaktiivsete antikehade tekkimist.
“Võimalik probleem võib olla see, et mõned mRNA-põhised vaktsiiniplatvormid kutsuvad esile tugevat I tüüpi interferoonivastust, mida on seostatud mitte ainult põletikuga, vaid potentsiaalselt ka autoimmuunsusega,” kirjutati artiklis. “Seega võib autoimmuunreaktsioonide suurenenud riskiga isikute tuvastamine enne mRNA-vaktsineerimist võimaldada mõistlikke ettevaatusabinõusid.”
Autorid märkisid ka, et rakuväline RNA võib tekitada turseid ja viitasid uuringule, mis näitas, et see “soodustab vere hüübimist ja patoloogilist trombi teket”.
MedPageToday artikli pealkiri on “Tahate enne Covidi süsti mRNA-st rohkem teada saada?”. Huvitav kui paljud lugejad ikkagi selle süsti ära tegid, kuigi teadsid, millega nad riskivad. Vähemalt ei saa MedPageToday artikli lugejad öelda, et neil puudus teadlik nõusolek.
Kuid miks nendest probleemidest laiemalt ei räägitud? Ja miks Weissman, kes need murekohad 2018. aastal tõstatas, ronis 2021. aastal “ohutu ja tõhusa” rongi peale, mis viis ta otse Nobeli preemia juurde.