Kurt Zindulka | Breitbart
Ühendkuningriigi valitsus on käskinud kohalikel omavalitsustel survestada inimesi, kes kasutavad sooja saamiseks puuküttega ahjusid, määrates neile, kes järjepidevalt riiklike kliimaalaste ettekirjutuste järgimisest keelduvad, 300 naelsterlingi suuruse trahvi või potentsiaalselt kriminaalvastutusele võtmise.
Ühendkuningriigi energiakriisi olukorras, mis on suuresti tingitud sellest, et konservatiivse partei juhitud valitsustel on viimase kümne aasta jooksul olnud kinnisidee rakendada globalistlikku rohelise tegevuskava poliitikat, keeldudes samal ajal kasutamast riigi usaldusväärsemaid loodusvarasid, näiteks maagaasi, on puuküttega ahjude kasutamine hüppeliselt kasvanud.
Nüüd on Westminsteri valitsus käskinud kohalikel omavalitsustel kohaldada 2021. aasta keskkonnaseadust, et määrata riiklikele õhusaaste standarditele mittevastavaid puuküttega ahjusid kasutavatele inimestele 175-300 naelsterlingi suuruseid trahve, vahendas Londoni ajaleht The Times of London.
Kohalikke omavalitsusi teavitati ka sellest, et nad võivad taotleda eeskirjade korduvrikkujate kriminaalvastutusele võtmist, mis võib tuua kaasa karistusregistrisse kandmise ja 5000-naelsterlingi suuruse trahvi ja täiendavalt 2500 naelsterlingit trahvi iga lisapäeva eest, mil nad kasutavad oma kodu kütmiseks küttepuid.
Viimase kuue aasta jooksul on Inglismaa omavalitsused määranud inimestele puidu põletamise eest vaid 17 trahvi, kuigi nad on saanud kaaskodanikelt üle 18 000 kaebuse.
Keskkonnaminister Thérèse Coffey, kes on projekti eestvedaja, väitis, et ta soovib, et valitsus kasutaks vanemate ahjude ja märja puidu põletamisega seotud küsimustes „hariduslikku lähenemisviisi“, öeldes: „Me tahame, et inimesed käituksid õigesti.“
ClientEarth kiitis selle sammu heaks, kuid roheline heategevuslik kampaaniagrupp kutsus valitsust üles veelgi ulatuslikumalt tegutsema ja puidu põletamine kodumaal täielikult keelustama.
„Puidupõletamisest tulenev saaste on mõnes piirkonnas kasvav tahkete osakeste saasteallikas, mis kujutab endast tõsist ohtu inimeste tervisele,“ ütles pressiesindaja Andrea Lea.
Londoni vasakpoolse linnapea Sadiq Khan’i büroo kiitis samuti seda otsust ja ta pressiesindaja ütles: „Linnapea on pealinna eestvedamisel vähendanud õhusaastet Londonis juba viis korda kiiremini kui ülejäänud riigis alates 2016. aastast.“
Londoni Imperial College’i professor Frank Kelly seadis aga kahtluse alla, kas kohalikel omavalitsustel on puupliite kasutavate kodude kontrollimiseks piisavalt ressursse.
„Kui annate teada, et olete möödunud mõnest hoonest ja näete, et korstnast tuleb suitsu, kuigi seda ei tohiks olla, siis on väga, väga ebatõenäoline, et täitevametnik ilmub selle ukse taha ja teeb midagi. Nende täitmise tagamine on kohaliku omavalitsuse ülesanne ja neil ei ole selleks piisavalt tööjõudu,“ ütles ta.
On ka mõningaid kahtlusi, kas puuküttega ahjude kõrvaldamine oleks tegelikult õhusaaste vähendamiseks efektiivne, nagu valitsus väidab, kuna keskkonna-, toidu- ja maaeluministeeriumi (Defra) aruandes leiti, et puuküttega ahjud põhjustavad vähem kui poole PM2,5 tahkete osakeste heitkogustest, kui varem väideti, ja see näitaja on 38 protsendilt kõigist heitkogustest vähenenud vaid 17 protsendini.
Viimase aasta jooksul on Briti majapidamised seisnud silmitsi 65,4-protsendilise elektrihinna tõusuga ja 128,9-protsendilise maagaasi hinnatõusuga. Kuigi kasvu peamiseks põhjuseks peetakse sageli sõda Ukrainas, on alates 2010. aastast DowningStreeti kontrolli all olnud konservatiivide juhitud valitsuste rohelise tegevuskava poliitika tagajärjel valatud miljardeid ebausaldusväärsetesse energialiikidesse, nagu tuule- ja päikeseenergia, jättes kõrvale tuumaenergia ja keelustades frakkimist, mis kasutaks ära riigi rikkalikke kohalikke maagaasivarusid.