Tyler Durden | Zero Hedge
Euroopa Liit võib peagi süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamise eesmärgil kehtestada süsinikdioksiiditariifi, mida rakendatakse kliimakahjulikeks peetavatest riikidest imporditud kaupadele ja püütakse üleilmset kaubandust “rohelisemasse” tulevikku suunata.
Pärast terve öö kestnud läbirääkimisi jõudsid ELi valitsused ja Euroopa Parlament kokkuleppele “süsinikdioksiidi piirimaksu mehhanismi” (CBAM) põhiosades, mis peaks järk-järgult rakenduma 2023. aasta teiseks pooleks. Uus meede on esimene omataoline, millega kehtestatakse CO2-heite maksud selliste toodete impordile nagu tsement, teras, alumiinium, väetised, elektritootmine ja vesinik.
CBAMi eesmärk on kaitsta Euroopa kodumaist töötlevat tööstust konkurentide eest riikides, mis ei ole veel süsinikdioksiidi heitkoguseid reguleerinud, ning püüab sundida neid riike CO2-le hindu kehtestama – kas maksu või piiramise ja kauplemise süsteemi kaudu.
“CBAM on Euroopa kliimapoliitika oluline tugisammas. See on üks ainsatest mehhanismidest, millega saame motiveerida oma kaubanduspartnereid töötleva tööstuse süsinikdioksiidiheitmeid vähendama,” ütles Euroopa Parlamendi juhtiv läbirääkija Mohammed Chahim oma avalduses.
Praegu annab EL kodumaistele tööstusharudele tasuta CO2 lube, et kaitsta neid välismaiste ettevõtete eest, kuid järk-järgult see kaotatakse ja järgmisel aastal hakkab kehtima süsinikdioksiidi piiritariif.
Brüsselist öeldi, et mõned riigid võidakse süsinikdioksiidi piiritariifist vabastada, kui nende keskkonnahoiupoliitika vastab ELi omale ja tehti ettepanek, et USAle ei peaks seda maksu rakendama.
ELi parlamendi keskkonnakomisjoni esimees Pascal Canfin ütles ajakirjanikele: “Loomulikult mõjutab CBAM meie kaubanduspartnereid, nii see ongi kavandatud. On oluline, et EL juhiks kliima- ja kaubanduspoliitika otsuste tegemist.”
ELi esialgne kokkulepe vajab enne jõustumist ministrite ja kogu parlamendi heakskiitu.
Süsihappegaasi piiritariif on lihtsalt järjekordne valitsuse poolt kehtestatud maks, millega väidetavalt päästetakse planeeti kliimamuutuste käest. Kliima on muutunud juba miljoneid aastaid, aga EL-i poliitikud püüavad meid veenda, et heitkoguste 55%-lise vähendamisega järgmise seitsme aasta jooksul see lõppeb, kliima enam ei muutu ja planeet on päästetud. Inimestel pole selleks vaja teha muud kui rohkem makse maksta.
Kõige naljakam ongi see, et sellele järgnevatel aastatel suve keskmine temperatuur hakkabki taas langema loomulikul teel. Siis peasolgimeedial hea hõisata, et uus massikontrollimeetod töötabki ideaalselt ja jätkame samas vaimus selle kasutamisega. Ja, kui CO2 niivõrd ohtlik on siis, miks siiamaani pole ühtegi piiksu sellest, et enamus joogid on gaseeritud sellesamusega? Eip, just seda teemat tuleb ignoreerida täielikult. 120% tsensuur. Sisepõlemismootoriga tänavarisu arvukust ei tohi samuti kiusata. Tähtis “rohepöörde” puhul on see, et toit ei kasvaks nii hoogsalt, parem, kui üldse ei kasvaks, ja, et “roheliste” petiste taskud täituks rikkustega. Tegemist on järjekordse petuskeemiga lääne parasiitidelt. Sedasi nad teenivad elatist juba… Loe lisaks »