Abu Dhabi kasutab kaubanduskeskustes ja elamurajoonides kaameraid, mis väidetavalt tuvastavad COVID-19

Paul Joseph Watson | Summit News

Abu Dhabi võimud on kõikides kaubanduskeskustes ja isegi elamurajoonides võtnud kasutusele näotuvastuskaamerad põhjendusega, et need suudavad tuvastada COVID-19.

Väidetavalt tuvastab tehnoloogia viiruse elektromagnetlainete kaudu, mis muutuvad RNA osakeste olemasolul nakatunud inimese kehas.

Valitsus väidab, et 20 000 osalejaga tehtud katsetused andsid väga häid tulemusi ning tehnoloogia täpsus nakatunud inimese tuvastamisel on 93,5%.

Tehnoloogia loonud EDE Uurimisinstituudi sõnul katsetatakse EDE skaneerimissüsteemi ostukeskustes, mõnes elurajoonis ning piiripunktides ja lennujaamades. See on üks osa ettevaatusabinõudest, mis aitab ohjeldada COVID-19 levikut ja luua ohutut tsooni.

Tegemist on järjekordse näitega sellest, kuidas valitsused kasutavad pandeemiat ära, et viiruse leviku peatamise ettekäändel hõlpsasti biomeetrilist politseiriiki jõustada.

Hiljuti oli juttu sellest, et COVIDiga seotud probleemid on aidanud populariseerida teenust, mida pakub Dubais asuv ilusalong. Klientidele paigaldatakse küünte alla väikesed mikrokiibid, mida saab kasutada isikuandmete ja vaktsineerimisdokumentide salvestamiseks.

Samuti kasutatakse mõnedes lennujaamades ja ettevõtetes tehnoloogiat, mis hoiatab inimesi, kui nad satuvad üksteisele lähemale kui kaks meetrit.

Näiteks BBC sunnib töötajaid kandma andureid, mis annavad märku, kui inimeste vahemaa on liiga lühike, vaatamata kaebustele, et seadeldised rikuvad privaatsust, on ohtlikud ja lärmakad.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments