Prantslasi sunnitakse tööl distantsi tagamiseks kaelarihma kandma

Zoey Sky | Natural News

Prantsuse Demokraatlik Tööliit (CFDT) paljastas hiljuti, et rahvusvaheline Rootsi hügieeni- ja tervishoiuettevõte Essity sunnib tehasetöölisi kandma koera kaelarihmale sarnanevat seadeldist, et tagada koroonaviiruse pandeemia ajal sotsiaalne distantseerumine.

Prantsusmaal asuvat Rootsi tootjat Essityt on süüdistatud selles, et sealseid töötajaid koheldakse kui koeri, sest ettevõte teatas, et töötajad peavad kandma sotsiaalse distantseerumise seadet, mis tekitab kõrget heli, kui töötajad üksteisele liiga lähedale satuvad.

Ametiühingu CFDT sõnul pole seade muud kui täiustatud koera kaelarihm, kuna sarnaseid seadmeid kasutatakse koerte haukumise takistamiseks. Prantsuse ajalehes Le Monde avaldatud intervjuus paljastas CFDT, et kui kahemeetrist distantsi ei järgita, siis tekitab seadeldis 85 detsibelli tugevust heli.

CFDT ametiühingu esindaja Christine Duguet selgitas, et kuigi Essity väidab, et seade on mõeldud töötajate distsiplineerimiseks ja korrale kutsumiseks, on süsteemi rakendamine „rünnak isikuvabaduste vastu“.

Duguet’i hinnangul ei ole piiravate seadmete kasutamine põhjendatud, kuna töötajad on koroonareeglitest hoolega kinni pidanud, hoidnud distantsi ja kandnud kogu vahetuse ajal maski.

Essity esindaja selgitas, et sotsiaalse distantseerumise seadmeid kasutatakse ainult “töötajate turvalisuse tagamiseks”. Ettevõtte sõnul kasutatakse süsteemi võimalike kontaktjuhtumite kiiremaks ja mitmekülgsemaks tuvastamiseks.

Essity märkis, et seadmetel pole geolokatsiooni süsteemi ja need ei ole seotud töötajate isiklike andmetega. Seadmed lülitatakse välja ka siis, kui töötajad kasutavad tualetti või on kohvikus.

Essity on sama süsteemi juba Suurbritannias kasutusele võtnud ning seda katsetatakse ka Hollandis.

Prantsusmaa partei Popular Republican Unioni liider François Asselineau teatas Twitteris, et sotsiaalse distantseerumise seadmete järgmine versioon annab juba reeglite rikkujatele 380 voldise elektrišoki.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments