WHO: ka Covidi vastu vaktsineeritud inimesed peaksid maski kandma

Paul Joseph Watson | Summit News

Maailma Terviseorganisatsiooni sõnul peaksid isegi COVID-19 vastu vaktsineeritud inimesed “ohutult mängima” ning endiselt näomaski kandma.

WHO peadirektori asetäitja dr Mariangela Simao sõnul ei peata ükski vaktsiin viiruse üldist levikut.

Simao kinnitusel tähendab maailmas ringlev COVIDi delta (India) variant seda, et maskikohustus ja sotsiaalne distantseerumine peaksid jätkuma igavesti.

„Inimesed peavad jätkuvalt hoolega maske kandma, veetma aega ventileeritud ruumides, tagama käte hügieeni ja distantsi ning vältima tunglemist. See on endiselt äärmiselt oluline, isegi siis kui olete vaktsineeritud, kuna viirus levib laialdaselt,” ütles Simao.

Hoolimata sellest, et paljude Euroopa riikide valitsused hakkavad aeglaselt piiranguid kaotama, ei kao maskide kandmise ja sotsiaalse distantseerimise reeglid lähitulevikus kuhugi, sest Covidi uusi tüvesid tekib veel aastaid.

Nagu me eelmisel nädalal rõhutasime, ütles ka Covidi eriesindaja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juures dr David Nabarro, et reeglid peaksid jääma kehtima seni, kuni ringlevad Covidi uued  tüved.

Selle mustri järgi kannavad inimesed maske aastaid või isegi aastakümneid ja tõenäoliselt ilmub veel ka uus viirus lisaks COVID-i tüvedele ja see kõik ei lõpe nii pea.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments