Tony Blair: Globaalsed vaktsineerimispassid tuleks kohe kasutusele võtta

Steve Watson | Summit News

Suurbritannia endine peaminister Tony Blair ütles, et Suurbritannia valitsus peaks kasutama oma G7 eesistuja rolli ära ülemaailmse vaktsiinipasside süsteemi rakendamiseks.

Blairi globalistlik instituut avaldas aruande, milles kutsuti Ühendkuningriigi valitsust üles võtma G7 päevakorda “ülemaailmse Covid-19 reisipassi loomine”.

Intervjuus Telegraphile teatas Blair, et vaktsiinipassid on vältimatud ja et Suurbritannia valitsus peab oma G7 eesistumise ajal võtma initsiatiivi enda kätte ning rakendama vajalikud esimesed sammud, globaalse standardi sisse viimiseks.

Blair väitis, et ilma ülemaailmse vaktsiinipasside standardita võib olla kaks probleemi.

“Üks on see, et iga riik ajab vaid oma asja, mis on palju kaootilisem ja raskemini juhitav. Või teiseks, on kehtestatud erinevaid reegleid, millega te ei pruugi rahul olla,” ütles Blair.

Tõesti kohutav mõte – suveräänsed riigid ajavad iseseisvat poliitikat!

Blair lisas, et maakera “uuesti ühendamiseks” on rahvusvaheline vaktsiinipassi süsteem hädavajalik.

“Parem, kui kehtivad ühised reeglid ja ühine kontrollisüsteem, et oleks teada inimese haiguse seisund ja kuidas see kindlaks on tehtud,” ütles ta Blair.

“Me hakkame elama täiesti uues maailmas,” kuulutas Blair ja lisas: “Mida varem me sellest aru saame ja hakkame vastu võtma otsuseid, mis avaldavad lähiaastatel olulist mõju, seda parem.”

Blair kiitis ka Joe Bidenit selle eest, et ta on “täielikult mõistnud ülemaailmse koordineerimise vajalikkust.”

Blair on vaktsiinipasse nõudnud juba pandeemia algusest peale. Eelmise aasta aprillis teatas ta, et olukord toob kaasa “dramaatiliselt suurema tehnoloogilise järelevalve” ja soovitas, et “õigetes tingimustes on see hind, mida tasub maksta”.

Blairil on täiesti õigus, et me liigume täiskäigul COVID-passide kasutusele võtmise poole ning ei ole näha, et keegi sellele pidurit paneks. Pidevalt tuleb uusi teateid valitsustelt, lennufirmadelt ja ettevõtetelt, kes teatavad kavatsusest mingil moel rakendada vaktsiinipasside süsteemi.

Samuti on Blairil õigus, et hetkel on tegemist pigem kooskõlastamata plaanidega, mitte standardiseeritud süsteemiga. Kuid EL arutab juba standardiseeritud COVID-passide süsteemi ning tundub, et lennufirmad eeslistavad kasutada IATA Travel Pass’i digitaalset passi, mis jagab reisijatele tõendeid Covid-19 testide ja muude andmete kohta, et tagada pääs lennukisse.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments