Eestlased aitavad WHO-l kehtestada digitaalset totalitarismi

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Uue maailmakorra ehitajate üks peamine eesmärk on terves maailmas kasutusele võtta sarnane inimeste kontrollimise ja jälgimise süsteem, mida saab hetkel kasutada Hiina Kommunistlik Partei. Sotsiaalse krediidi süsteemina tuntud lahendus, mis jälgib iga Hiina kodanikku ning määrab neile nende tegude alusel usaldusskoori. Kõrge skooriga kodanikel on eelised, seevastu madala skooriga hiinlastele on seatud näiteks reisipiirangud.

Muidugi mõista ei lepiks sellise elukorraldusega inimesed, kes elavad riikides, kus kodanike õigused ja vabadused on au sees. Selleks, et inimesed oleksid nõus midagi nii hullumeelset kaasa tegema, peaks juhtuma midagi kolossaalset.

Nagu tellitud on selline olukord meil nüüd käes. Inimesed on surmani hirmunud, sest iga järgnev hingetõmme võib endas sisaldada nähtamatut, kuid surmavat viirust. Ainuke viis end selle eest kaitsta on täpselt järgida valitsuse korraldusi, sest nemad teavad kõige paremini kus viirus pesitseb ja kuidas ründab. Kuid kõige paremini teab viiruse käitumisest muidugi maailmavalitsuse (ÜRO) terviseorganisatsioon (WHO), kellele eestlased oma nõu ja jõuga appi tõttavad.

15. mail avaldas Postimees loo pealkirjaga „Eesti e-riik valmistub WHO kaudu maailma vallutama“. Artikkel keskendub sellele, et Maailma Terviseorganisatsioon võtab kasutusele Eestis loodud x-tee, millest võib saada kogu maailma andmevalitsemise osa.

Esimeseks etapiks, mida eestlased arendavad on nö immuunsustasku, mida võib siis kasutada selleks, et: „inimene saaks esitada enda kohta käivat usaldusväärset infot turvaliselt ja teine pool, olgu selleks kes tahes, saaks seda usaldusväärselt kontrollida“.

«Olen toonud selle kohta näite, et kui Eestis oleme harjunud, et näiteks politsei saab vaadata minu rikkumisi, siis samas ei kujuta me ette, et keegi Hiina ametnik teeks päringu näiteks Põhja-Eesti regionaalhaigla infosüsteemi, et kas Ain Aaviksoo on vaktsineeritud.

Küll aga on võimalik mõelda välja stsenaarium, kus Ainil on vastav info telefonis, selle peal on turvakood, millega on võimalik kontrollida andmete usaldusväärsust ehk seda, et andmeid pole vahepeal muudetud,» selgitas Aaviksoo immuunsustasku kasu.

Sellest kuidas WHO võiks eestlaste immuunsustaskut kasutama hakata, annab aimu järgnev skeem.

Tundub, et inimesed, kes ei ole nõus end koroonaviiruse vastu vaktsineerima satuvad sarnasesse olukorda nagu hiinlased, kellel on madal sotsiaalne krediit. Näiteks piiratakse nende inimeste reisimisvabadust.

Juba praegused EL-i lennundusreeglid nõuavad, et: „inimesed peavad täitma tervisedeklaratsiooni, milles nad kinnitavad, et neil ei ole viimase kahe nädala jooksul diagnoositud COVID-19 ega avaldunud sellele haigusele omaseid sümptomeid ja et nad ei ole olnud ka kontaktis haige inimesega“.

Igal juhul kihutame me täis käigul sarnase sotsiaalse krediidi süsteemi poole nagu Hiinas. Arvamus, et kui me järgime valitsuse juhtnööre ning laseme end tehnoloogiafirmadel jälgida ja kontrollida, siis viirus taandub ja saame oma eluga vanamoodi edasi minna, on üdini vale. Massimeedias on läbiv teema, et sügisel on oodata uut lainet ning nüüd räägitakse juba, et viiruse levikuks peab ka suvel valmis olema. Inimesi harjutatakse mõttega, et edaspidi elame me selles uues (eba)normaalsuses.

Isegi kui COVID-19 oleks äärmiselt ohtlik haigus (mida see ei ole), ka siis ei oleks minu arvates sellised meetmed vastuvõetavad, kuna ma ei soovi elada oma elu vangina ning sama ei soovi ma oma lastele.

Ons elu nii armas ja rahu nii magus, et neid peab ostma orjaahelate hinnaga? Ma ei tea, missuguse tee valivad teised, ent mis minusse puutub, siis andke mulle kas vabadus või surm! – Patrick Henry (1736-1799) ameerika riigimees

guest
2 Comments
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
Iivo. Purgas.
Iivo. Purgas.(@iivopurgas)
28. mai 2020 09:05

Mida rutem see liit laguneb! Seda parem Euroopa rahvale!

Kaidar Kingo
Kaidar Kingo(@kaidar-kingo)
17. sept. 2020 15:36
Reply to  Iivo. Purgas.

Saaksime akki kuidagi õla alla panna? Kas rahvahääletust ei saa teha vms et Liidust välja astuda või see kuidagi täielikult ära lõhkuda?