Nõuame riigikogulastelt hädaolukorra ning nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusemuudatuse tühistamist

Peeter Proos | Vanglaplaneet

165 SE tühistamist nõudval pöördumisel on rahvaalgatus.ee keskkonnas hetke seisuga üle 1500 digiallkirja. Tänasega lõpeb võimalus pöördumist toetada ning see saadetakse riigikogu liikmetele menetlemiseks.

Kuna aga nimetatud seadusemuudatuse lõpphääletus on juba selle nädala komapäeval (13.05) ja selleks, et rahvasaadikutel midagi märkamata ei jääks, siis saadan omalt poolt kõikidele parlamendi saadikutele alljärgneva kirja ning kutsun ka teisi üles seda sama tegema. Kõikide riigikogu liikmete e-posti aadressid on saadaval SIIN.

“Lp riigikogu liige

Pöördun Teie poole seoses kavandatava seaduse eelnõuga (165 SE*), mida valitsus soovib kiirkorras vastu võtta.

Nimetatud eelnõu annab ühele ametile (terviseametile) ebaproportsionaalselt suure võimu kodanike põhiõiguste ja -vabaduste üle ning piirab kohalikele omavalitsustele põhiseadusega antud autonoomiat.

Lisaks on tegemist kiirustades kokku kirjutatud ning segase tekstiga kobareelnõuga, millel on selle tõttu ohtlikult lai tõlgendamisruum.

Kõike seda arvestades on paljud Eesti kodanikud mures ja nõuavad, et nimetatud seadust sellisel kujul vastu ei võetaks.

Rahvaalgatus.ee lehele andis pöördumisele (millega soovitan tutvuda: SIIN) esimese ööpäevaga oma digiallkirja 1000 inimest ning nüüdseks toetab seda juba üle 1500 inimese.

Seetõttu panen Teile südamele, et kolmapäeval, kui toimub 165 SE lõpphääletus, siis Te hääletaksite selle eelnõu vastu. Kodanikud hoiavad oma valitud rahvasaadikutel silma peal, ärge valmistage neile pettumust.

*Hädaolukorra seaduse, nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse, tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ning ravikindlustuse seadusemuutmise seadus”

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments