Allar Jõks: „Eriolukorra väljakuulutamiseks peab oht olema nii suur, et miski muu enam ei aita”

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Vandeadvokaat Allar Jõks rääkis 07.03.2020 Vikerhommiku saates karantiini ja eriolukorra kehtestamisest.

Jõksi sõnul eeldab eriolukorra väljakuulutamine seda, et oht on niivõrd laiaulatuslik ja suur, et mitte miski muu enam ei aita.

“Eriolukorra tunnuseks võiks olla see, et  esiteks, kui haigustekitaja on riigis tervikuna või mingis piirkonnas (maakonnas või regioonis) nii laiaulatuslik ja teiseks, tervishoiuasutuste võimalused haigete vastuvõtmiseks, haigete abistamiseks on ammendatud või ammendumas. Puuduvad ravimid ja monitoorimise vahendid. Ehk olukord peab olema selline, et on vaja mingit erakorralist lahendust.

Mida me kuulutame välja siis kui terves Eestis on haiglad võimetud inimesi ravima, ravimid on otsas, transpordivõrk on kokku kukkunud. Jah, eriolukorda saab välja kuulutada ka siis kui see oht on nii ilmne, et kontroll võib kaduda, aga see oht peab olema ikka niivõrd ilmselge. Eriolukorras võib ju liikumispiiranguid kehtestada, võib inimestele, ettevõtetele, asutustele töökohustusi panna, kinnisasija siseneda, sundvõõrandada, koosolekuid ära keelata jne jne. Selleks et selliseid otsuseid teha, peaks olema ohuhinnang piisavalt täpne.“

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments