Dr. Richard Hatchett koroonaviirusest: võrdluses Teise Maailmasõjaga pole midagi imelikku

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Dr. Richard Hatchetti sõnul on koroonaviiruse näol tegemist palju tõsisema viirusega kui gripp, Ebola, MEERS ja SARS. Tema arvates on olukorra kirjeldamiseks „sõda täiesti asjakohane võrdlus“.

Hatchetti, kes on epideemiaks valmisoleku innovatsiooni koalitsiooni (CEPI) juht, arvates on haiguse tõsidust raske üle hinnata, „kuna selle nakkuvus ja suremus sellesse näivad olema mitmeid kordi suuremad kui gripil“. (Suremus grippi on ligikaudu 0.15%, koroonaviiruse puhul on see vähemalt 3-4%)

Hatchetti ütles, et: „Kõige murettekitavam on selle viiruse juures just kombinatsioon kõrgest nakkavusest ja võimest põhjustada rasket haigust või surma.“

„Peale 1918. aasta Hispaania grippi pole me näinud haigust, mis need omadused sama moodi ühendaks,“ lisas Hatchett.

Hatchetti sõnul on suremus haigustesse nagu Ebola väga kõrge, rohkem kui 80%. Kuid selliste haiguste nakkuvus on palju madalam kui koroonaviirusel, ning neil ei ole võimekust levida üle planeedi.

„Ma arvan, et võrdluses Teise Maailmasõjaga pole midagi imelikku. Ka WHO kasutab sedalaadi termineid. Nad on näinud, milleks sellised viirused võimelised on.“ Hatchetti sõnul „võib viirus potentsiaalselt põhjustada ülemaailmse pandeemia, kui me selles juba ei ole“.

Eelmisel nädalal avaldas The Australian National University uuringu tulemused, mille kohaselt „kõige parema stsenaariumi järgi“ hukkub koroonaviiruse tagajärjel maailmas 15 miljonit inimest ning maailmamajanduse kogutoodang langeb 2.4 triljonit dollarit.

Seitsmest stsenaariumist kõige hullema aluseks võeti Hispaania gripi pandeemia, mis aastatel 1918 kuni 1920 tappis 50 miljonit inimest. Koroonaviirus tapaks 68 miljonit ja kärbiks maailmamajanduse kogutoodangut 9 triljoni dollari võrra.

Üks uuringu autoritest Professor Warwick McKibbin ütles, et: „Isegi kõige paremal juhul kui haiguse mõju on nõrk, tekib tohutu majanduslangus ja riigid peavad tegema koostööd, et suuremaid kahjusid vältida.“

Maailmavalitsus? New World Order? Kas toimub sama, mis peale suurpankurite poolt korraldatud Teist Maailmasõda, kui loodi ÜRO? Probleem- reaktsioon-lahendus!

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments