Seattle’i uudistekanal Q13 FOX kasutas otse eetris deepfake tehnoloogiat

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Pole mingi uudis, et globalistide käpa all olevat peavoolumeediat ei tasu usaldada. Nagu selgub ei karda nad ka kasutada uusi tehnoloogiaid selleks, et inimesi lollitada ning segadusse ajada.

Deepfake on tehnoloogia, mis võimaldab tehisintellekti abiga panna kokku videolõike reaalsetest inimestest ütlemas ja tegemas asju, mida nad pole kunagi öelnud või teinud.

Sellise videolõigu tegemiseks pole nüüd tarvis muud kui piisaval hulgal videomaterjali inimesest, keda soovitakse asendada kui ka sellest, kellega soovitakse asendada. Seejärel söödetakse materjal vastavasse rakendusse, mis kogu töö ära teeb.

Seda sama tehnoloogiat kasutas 8. jaanuaril 2019 Seattle’i uudistekanal Q13 FOX, kui lasi otseülekandena eetrisse Donald Trumpi kõne, milles USA president rääkis kriisist riigi lõunapiiril. Võrreldes videolõiku CNN-i ülekande omaga on selgelt näha, et FOX-i videos on presidendi nahavärv kummaliselt oranž ning ta teeb keelega veidraid liigutusi nagu ei suudaks ta rääkida.

Ilmselgelt oli sellise video eetrisse laskmise eesmärgiks president Trumpi naeruvääristamine.

Q13 FOX-i sõnul oli video tõe poolest töödeldud ning süüdlane on ajutiselt ametist eemaldatud.

„Me uurime asja, et teha kindlaks mis juhtus. See ei vasta meie toimetuse standartidele ja meil on väga kahju, et selline juhtum presidendi negatiivsesse valgusesse seadis,“ ütles Q13 FOX-i uudistedirektor.

Poliitilistes ringkondades on tekkinud tõsine mure, et deepfake tehnoloogiat võidakse kasutada selleks, et näidata poliitikuid ja riigijuhte tegemas või ütlemas ükskõik mida. Q13 FOX-i lõik näitab, et deepfake tehnoloogiat ei kardeta kasutada. Võite vaid ette kujutada, millised võimalused selline tehnoloogia inimestega manipuleerivale eliidile annab.

Näitleja ja koomik Jordan Peele pani kokku suurepärase näite sellest, kui efektiivselt on võimalik deepfake tehnoloogiat kasutada:

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments