Meelte kontroll: Samsungi lehekülg kustutab su mälu, et saaksid telesaateid uuesti vaadata

Infowars

Samsung käivitas veebilehe, mis lubab kustutada su mälust lemmiktelesarja, et saaksid seda näiliselt uuesti vaadata, nagu oleks see esimene kord.

See „Unspoil me“ nime all tuntud veidi jube kontseptsioon käivitati jaanuaris ning see on saadaval läbi ettevõtte Rootsi saidi.

Tehnoloogia arendasid välja sertifitseeritud hüpnotisöörid Ulf Sandström ja Frederik Praesto, kellest viimane ka videole peale räägib.

See 23-minutiline protseduur on suunav hüpnoos, mis käsib sul keskenduda sellele saatele, mida soovid oma mälust kustutada, näidates samal ajal hüpnootilist mustrit ja andes sulle erinevaid juhiseid.

Protsessi reklaamitakse kui võimalust kogeda kõiki oma lemmiktelesaateid ja sarju Samsungi QLED teleri abil esimest korda.

Veebileht ütleb: „Samsungi QLED teleriga soovime pakkuda sulle imelist sarivaatamise kogemust koos laia sisuvaliku ja märkimisväärse pildikvaliteediga.“

„On ainult üks asi, mis võiks sinu kogemuse rikkuda – kui sa juba tead, kuidas kõik lõpeb. Seepärast oleme loonud „Unspoil me“, tööriista, mis annab sulle võimaluse unustada oma lemmikteleseriaalid, et saaksid neid samasuguse põnevusega uuesti kogeda, kui esimesel korral neid vaadates.“

Ohvritel – khm – osalejatel, kes peavad olema vähemalt 18-aastased, palutakse vaadata ära terve video „ilma katkestusteta, et see toimiks“. Neil soovitatakse seda teha vaikses kohas ja kõrvaklappidega, mis annab mõista, et toiming võib kasutada ka binauraalseid sagedusi.

„Unspoil me“ lubab kustutada ainult sinu valitud telesaate, filmi või videoga seotud mälu ning väidab, et võid seda erinevate saadete puhul teha nii palju kordi, kui soovid.

„Sa ei unusta midagi, mida ei taha unustada,“ selgitab veebileht.

Nõusolekupoliitika, mis palutakse kasutajatel läbi vaadata, hoiatab, et „kogemusel (enesehüpnoosil) võib olla tõeline mõju ja ma olen valmis unustama kõike või osa oma lemmiktelesaatest.“

Ka ei lubata „Unspoil me“ kasutajatel seda muuks kasutada, kui vaid selle „ettenähtud eesmärgil“.

Kui üritad hüpnootilisest transist väljuda, palub järgmine sõnum sul uuesti proovida: „ Oled vaid minutite kaugusel võimalusest kogeda oma lemmiktelesarja nagu oleks see esimene kord. Hinga sügavalt sisse ja proovi uuesti.“

Lehekülg selgitab, et hüpnoos on „loomulik olek“ ja täiesti ohutu. Epilepsiahaigetel ja vaimsete häirete all kannatavatel inimestel ei soovitata siiski protsessi läbida.

Nagu selgitab veebileht Vigilant Citizen, on see ajupesumeetod sarnane viisile, kuidas trauma ja posttraumaatilise stressihäirega inimesed kustutavad „halbu mälestusi“.

„Päriselus kasutatakse elektrišokiravi depressiooni ja posttraumaatilise stressihäirega patsientide „halbade mälestuste“ kustutamiseks. Tumedamates ringkondades kasutatakse elektrišokki raske trauma läbi teinud ohvrite mälestuste kustutamiseks, moonutamiseks ja taasloomiseks – see on meelte kontrollis tähtis samm“, märgib Vigilant Citizen.

Selle projekti hirmutav olemus, nagu mõnes „Black Mirror“ („Must peegel”) episoodis, tõstatab küsimuse, kas mitte suurettevõtte püüdlused oma klientide meeli kontrollida ei varja midagi hoopis pahaendelisemat.

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
ehh
ehh
24. märts 2018 10:38

See võib ju siis halbade kogemuste kustutamiseks isegi kasulik olla, need pärsivad vahel inimeste tegutsemisvõimekust kuni täieliku tegevusvõimetuseni ja see võib olla invaliidistav probleem. Paljudel inimestel maailmas polegi see elu muud, kui üks väga halb kogemus, kustutad halvad kogemused ära ja elad õnnelikult. Veel parem oleks, kui see ka keemilised sõltuvused nulliks, saaks alkohoolikuid ja narkomaane ravida. Igal juhul tänud viite eest ja vaadake asja positiivset külge ka.