Teadlastel on plaan luua laboris supergripp

Esmalt lõid kaks viroloogide meeskonda veelgi ohtlikuma versiooni surmavast H5N1 gripist. Nüüd on neil kavas täiustada H7N9 viirust, millesse nakatunuid on 133, kellest  43 on surnud. Viroloogide plaan on muuta viirus ravimitele allumatuks, inimeste vahel kiiremini levivaks ja immuunsüsteemi  eiravaks.

Gripi uurijad Ron Fouchier ja Yoshihiro Kawaoka avaldasid kolmapäeval teadusajakirjades Science ja Nature oma plaanid, riskantsetest eksperimentidest, mida nad alustavad uue H7N9 linnugripi tüvega. Uuringud, millega on liitunud 20 teadlast, võivad viia supergripi väljatöötamiseni.

Mõned teadlased muretsevad selle pärast, et kui viirused laborist välja pääsevad või valedesse kätesse satuvad, võivad need palju kurja teha.

„Kui ma peaks taassündima, siis tahaks ma tagasi pöörduda surmava viirusena, mis aitaks kaasa ülerahvastatuse probleemi lahendamisel“ –  Prints Philip

4
Lisa kommentaar

avatar
3 Kommentaare
1 Kommentaaride vastuseid
0 Jälgijad
 
Viimased kommentaarid
Parimad kommentaarid
3 Kommentaaride autorid
KatzHelarRoman Viimaste kommentaaride autorid
uuemad vanemad Enim hinnatud
Roman
Külaline

Sellised inimesed tuleks silmapilkselt seina äärde saata ja maha lasta…no questions asked!

Helar
Külaline
Helar

Eks kõik need gripid on ju teadlaste poolt loodud.Ma arvan,et nende grippide loomist rahastavad farmaatsiatehased.Aga ,et luua selline mida üldse ravida ei saa,see võrdub ju samaga nagu ehitada selline tuumapomm mis ühe nupuvajutusega lõpetab kogu elu maal.
Võibolla on selline juba olemas?

Katz
Külaline
Katz

Selle asemel, et selliste lollustega tegeleda, võiksid need samad teadlased parem mõne inimkonnale vajaliku ravimi välja töötada.

Helar
Külaline
Helar

Vajalik ravim pole nii kasulik,siis saaks ju inimene terveks ja ei ostaks enam regulaarselt ravimeid!