Obama kavandab otserünnakut USA relvafännide lobi vastu

Raimo Poom
Eesti Päevaleht
8. jaanuar 2013

Connecticuti kooli­tulistamise tuules valmib Valges Majas relvaseaduste karmistamise plaan.

Vahetult pärast detsembris USA Connecticuti osariigi Newtowni linnas toimunud ülitraagilist koolitulistamist jagas demokraadist president Barack Obama üsna ebamääraseid lubadusi selle kohta, kas tema valitsus kavatseb tegelda riigi väga liberaalsete relvaseaduste küsimusega. „Peame kokku tulema ja tegema mõtestatud muudatusi, et selliseid tragöödiaid edaspidi vältida,” märkis Obama oma emotsionaalses pöördumises pärast tulistamist.

USA-s tagab relva omamise õiguse põhiseadus ja piiranguid kehtestada on poliitiliselt ülikeerukas, sest sellised ideed põrkavad nii relvaomanike kui ka -töösturite vastulobile. Seetõttu ei lubanud Obama midagi konkreetset, vaid lõi relvaseaduste muudatusettepanekute kaalumiseks eraldi Valge Maja töörühma, mida hakkas juhtima asepresident Joe Biden.

Vaevalt kuu aega hiljem teatab USA meedia, et Bideni juhtimisel pidavat valmima oodatust palju laiahaardelisemad ettepanekud. Sellest on näha, et 20 lapse ja kuue täiskasvanu surmaga lõppenud koolitulistamine võib olla mõjutanud suure osa ameeriklaste suhtumist relvaseadustesse.

Allikas

Probleem – reaktsioon – lahendus!

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments