Diplomaatilised allikad: Ilvese säuts Putini kohta jõudis Vene riigipeani

Urmo Soonvald
Delfi
23. september 2012

Delfile on kinnitanud vähemalt kaks diplomaatilist allikat, et president Toomas Hendrik Ilvese säuts Venemaa kolleegi kohta on jõudnud Vladimir Putini lauale ja väidetavalt on Putin väljendanud oma pahameelt selle üle.

President Toomas Hendrik Ilves tegi paar nädalat tagasi sotsiaalvõrgustikus Twitter Moscow Timesi artiklile viidates iroonilise märkuse Venemaa presidendi Vladimir Putini suunas. Ajaleht kirjutas, et teadlased leidsid hiljuti Siberist “elusad” mammuti rakud, mida kasutades oleks võimalik mammuteid kloonida.

Tollele artiklile viidates postitas president Ilves oma Twitteri kontole inglisekeelse sõnumi: “Meanwhile, after the tiger, the amphorae and the cranes, I have a queasy feeling I know what’s next. Just sayin’… .” ehk eesti keeles: “Pärast tiigrit, amforat ja kurgi, on mul ähmane tunne, et tean, mis järgmiseks tuleb. Lihtsalt mainin…”.

Sel nädalal kinnitasid Delfile kaks diplomaatilist allikat, et eelpool mainitud presidendi säuts jõudis ta Vene kolleegi lauale ja väidetavalt ka vihastas Putinit. Sarnastest reaktsioonist on kuulnud ka mitmed meie riigikogu poliitikud.

Presidendi avalike suhete juht Toomas Sildam: “Mina pole küll kuulnud.”

Eesti välisministeeriumi kõrge allikas: “On mingeid arvamusi, aga mitte rohkem.”

Pärast Ilvese Putini suunas lastud säutsu on teda kritisteerinud mitmed Eesti suurettevõtjad ja poliitikud, kes on imestanud, miks president provotseerib meie suure naaberriigi juhti.

Allikas

Pole midagi imestada – meie Trilateraadist nukupresident järgib lihtsalt kõrgemalt tulevaid juhiseid.

Ei läinud ka Gruusia president Mihheil Saakašvili 2008-nda aasta suvel enda initsiatiivil suure Venemaa vastu vaid ikka väikese abiga (Eesti uus kord – 1:04). Intervjuus Ameerika konservatiivsele poliitikakommentaatorile Glenn Beckile, sõnas Saakašvili, et võitleb ühtse Euroopa ja muidugi uue maailmakorra nimel (Georgia President Saakashvili Calls For A New World Order – 0:36).

Mis täpselt finants- ja võimueliidil plaanis, on raske öelda. Selge on, et Ameerika ja Venemaa vahel tekitatakse pingeid, viimast pidevalt torkides ning väike Eesti (kui Ameerika nukuriik) asub Külma Sõja rindejoonel. Jääb lootus, et siin soojemaks ei lähe…

guest
1 Comment
vanemad
uuemad Enim hinnatud
Inline Feedbacks
View all comments
academia research
28. sept. 2012 22:47

Thank you for the information ! Very interesting!!