Kinotulistamise vastamata küsimused

Toomas
Vabamõtleja
12. august 2012

Kahekümnendal juulil esilinastus Ameerikas Aurora Century 16 kinos kassahitt „The Dark Knight Rises“. Esilinastuse puhul käis filmisõpru „külastamas“ Batman’st tuntud Joker.

Endaga võttis kaasa 12 inimese elu ja vigastada sai 58. Kohus otsustas keelustada ajakirjanike ligipääsu kohtuistungitele (v.a. esimesele süüdistuste esitamisele), samuti ei ole lubatud advokaatidel, tunnistajatel ega teisel asjaosalistel juhtunust detaile avalikustada. Nõnda ongi avalikkusele teada ainult massimeedia poolt kajastatud vastukäiv teooria: massitulistamise viis läbi 24 aastane Colorado ülikooli neuroteaduste doktorant ja seda täiesti omapäi. Motiiv puudub. Ja nõnda „arutlebki“ peavoolu meedia, miks Holmes’l facebook’i kontot ei olnud või millisel täiskasvanute kohtinguportaali külastaja ta oli.

Inimene, kellel leidub natuke kriitilist mõtlemist, peaks olema tänaseks jõudnud leida nii mõnegi vastukäivuse massitulistamises ja meedia poolt kajastatu vahel. Järgnevalt toon välja mõningad küsimused, mis on puudutavad ainult antud sündmust.
Esiteks „suur küsimus“: kas Holmes tegutses üksinda?
Ametlikult on esimesest päevast alates teada antud, et kindlasti tegutses ainult üks inimene. Aga kuna vahetuid reportaaže on raske kontrollida, siis jõudsid eetrisse nii mõnedki kohalviibinute tunnistused, kus nenditakse, et James siiski ei tegutsenud üksinda.

Näiteks väitis üks noormees järgmist: „Sellest mida meie nägime, võib järeldada, et ta ei olnud üksinda; tal oli keegi kaasas, sest teine pisargaas ei tulnud tema poolt. Ta oli riietunud musta – pealaest jalatallani. Tal oli midagi näo ees, nähtavasti selle tarbes, et mitte gaasi sisse hingata. Ma arvan, et keegi lasi ta sisse, sest mida iganes ta ei kandnud oli see paks, seega ta oleks rahva seas silma hakanud.“ [1]

Teine noormees, Corbin Dates, kes samuti oli esilinastusel, ütles 12 tundi peale tulistamist CNN-le järgmist: „Minu järel sisenes veel üks mees, kes istus kõige paremale esiritta. Ma märkasin, et talle tuli telefonikõne. Enamused, kellel on telefonikõne lähevad välja fuajeesse, aga see inimene läks otse varuväljapääsu poole, avas selle, hoidis seda jalaga lahti – ise samal ajal telefoniga rääkides – ja mulle tundus, et ta juhatas kedagi tulema enda poole. Alul ma ei pidanud seda millekski eriliseks. […] Umbes 15 – 20 minutit peale filmi algust avanes varuväljapääsu uks ja üleni mustas riietuses mees tuli sisse. Tal oli gaasimask, täiskeha turvis (isegi ümber kaela) ja seejärel viskas gaasi minu selja taha publikusse.“ CNN’i reporter küsis üle, kas mees, kes sai telefonikõne ja tulistaja olid üks ja sama inimene või oli tegemist kahe osalisega. Corbin vastas kindlalt: need olid kaks erinevat inimest. [2] Massimeedia on hakanud nimetada meest, kes istus kinosaalis nr. 8 esireas, James Holmes’ks. Ükski tunnistaja aga ei kinnitanud, et tegemist oli peakahtlusalusega; parim kirjeldus oli lihtsalt „üks mees“. Isegi kui tegemist oli James’ga, kas siis ei peaks huvi tundma, kellelt sai ta viimasel hetkel telefonikõne?

Huvitaval kombel on lekkinud kahe tunni pikkune politsei omavaheline raadioside lindistus. Selles mainitakse nii mõnelgi korral kahe tulistaja olemasolu, näiteks lausub üks politseinik: „Ma ei tea kas see informatsioon on juba avalikuks tehtud, aga inimesed väidavad, et meil on tõenäoliselt kaks tulistajat. Üks istus kinosaalis 8 ja teine tuli väljast üheksandasse saali. Tundub, et see oli koordineeritud rünnak.“ Või siis: „Üks tulistajatest võib kanda valge ja sinise kirju pleedsärki.“ [3]

Küsitavused asitõendites

Kõigepealt siis gaasimask. Nagu me eespoolt lugesime, kandis tulistaja gaasimaski, seega on tegemist tähtsa asitõendiga. Peasüüalune, James Holmes, olevat arreteeritud oma autos. Olevat kandnud gaasimaski, nimetanud ennast filmitegelase järgi Joker’ks ega osutanud kinnipidamisel vastupanu (huvitaval kombel on tema auto tagaakna klaas katki…). Väidetavalt olevat ta käitunud „segaselt“, aga nii palju mõistust oli tal ikka peas, et hoiatada oma ääreni lõkse täis olevast korteri eest…

Nüüd siis põhilise juurde – sündmuskohalt leiti seega kaks gaasimaski, sest kui me vaatame sündmuskoha pilte(pilte vt. alt), näeme, et üks gaasimask leiti maja paremast nurgast ja teine olevat ju olnud Holmes’i peas! Siit üks võimalik teooria – tõeline tulistaja jooksis samas turvises, mis jäeti James’i juurde, pantvangiga oma sõiduvahendi juurde, sattus paanikasse ja tahtis pantvangil kõri läbi lõigata, mis aga ebaõnnestus (ohver jooksis kinno tagasi, sellest ka vererida). Võimuesindajate väited on enesele vasturääkivad – miks joosta koos pantvangiga teisele poole maja, seal gaasimask maha visata ja sama teed pidi tagasi oma autosse istuma minna politseid ootama!? Ja autos vedeles tal veel teinegi gaasimask? Sellele faktile ei taheta tähelepanu pöörata.

Lisaks on veel esialgsetelt kaadritelt näha vereraja kõrval maas valge logoga must kilp, mis hilisematelt on juba kadunud, kuigi asitõendite pildistamine alles käib. Mis kilbiga oli tegemist? Mis oli see vaja ruttu ära koristada? Kas äkki logo pärast?

Viimaks teatas Huffington Post, et James Holmesi automaatpüss oli varustatud sajase trummelpadrunisalvega (ingl.k. drum magazine). Piltidelt aga näeme, et väidetav Holmesi automaatrelv ei ole trummelsalvega. Miks oli vaja jagada säärast valeinformatsiooni? Oli tegemist ajakirjanike asjatundmatusega või kasutas trummelsalve teine tulistaja ja maas vedeles Holmes’i jaoks valmispandud relv?

Plaaniga mees?

Seoses kasutatud tippvarustusega on Holmesi hakatud nimetama „plaaniga meheks“. Aga mis oli siis tema plaan? Üldjuhul lõpevad säärased teod kas enesetapuga, põgenemisega või eesmärgiga pääseda oma sõnumiga meediakeskpunkti. Mida tegi James? Väidetavalt istus ta oma autos ja ootas politseid. Ta isegi hoiatas võimuesindajaid ette, et tema korter on täis lõhkeainetega lõkse. Võimuesindaja pressiesindaja olevat tema korteri kohta öelnud järgmist: „Ta tahtis tappa võimalikult palju inimesi. See oli loodud tapma kõik esimesed korterisse sisenejad.“ Kui tema eesmärk oleks olnud tappa võimalikult palju inimesi, siis miks hoiatas ta politseid ette?

Kust sai Holmes raha varustuse tarvis ja oskused lõksude tegemiseks?

Holmesi korterist leiti väidetavalt 30 kodukootud granaati, umbes 45 liitrit bensiini, isetehtud lõhkeseadeldisi ehk IED-sid (ingl.k. improvised explosive devices), päästikseadeldisi ja tundmatuid kemikaale (näiteks tundmatu pulber, mis oli täispuhutud õhupallide sees). Demineerimistöödel osales üle 100 eksperdi. Kokku evakueeriti 5 ümbruskonna hoonet. [6] Anonüümseks jääda sooviv politseiametnik teatas CNN’le, et granaadid olid ühendatud juhtimispuldiga köögis, mis oma ülesehituselt meenutab seadeldisi, mida leidub tihti Iraagis ja Afganistanis. Lisas, et kui oleks toimunud plahvatus, oleksid see purustanud kogu korruse ja kõrvalasuvate majade seinad. [5]

Küsigem nüüd endalt, kuidas oskas töötu neuroteaduste üliõpilane, kes väidetavalt armastas veeta ega rollimänge toksides, seada üles säärase lõhkeseadeldiste/ainete kompleksi, mille demineerimiseks kulus tippspetsialistidel mitu päeva? Kes koolitas või kes seadis üles nõnda keerulised lõksud? Tõenäolisem on, et lõksud seati üles tema eest – miks muidu oli Holmes kärme politseid korteri eest hoiatama.

Lisaks tuleb veel mängu raha. Jah – nüüdseks on teada, et James sai USA tervisekaitse instituudilt 26 000 dollarit stipendiumit äärmiselt suure konkurentisiga kohal õppimiseks Colorado Ülikoolis (antud neuroteaduste ainel sai õppima ainult 6 kanditaati). [7] Kuid siiski – tema varustus kokku (turvised, relvad, laskemoon) läksid maksma laiaslaastus 10 000 – 20 000 dollarit. Väidetavalt olevat Holmes’i juurest leitud ballistiline kiiver, gaasimask, ballistiline vest koos kaela ja kubemeturvisega, ballistilised jalakaitsmed, ballistilised saapad, taktikalised kindad, heidetav pisargaas, Blackhawk kokkupandav nuga, kaks Glock püstolit(laskemoona neile 3000 kuuli), üks AR-15 automaat (laskemoona sellele 3000 kuuli), AR-15-ne sajane trummelpadrunisalv (ingl.k. drum magazine) ja üks Remingtoni 870 Express Tactical 12-Gauge püss (laskemoona selle 300 kuuli). Relvadest ma suurt midagi ei tea, nii et parandage, kui ma midagi valesti kirjutasin. Lisaks veel korteri lõhkainetele kulunud raha, mis on teadmata. Ka elada on vaja millegi eest…

Kas ohust oldi varem teadlik?

17. mail 2012 saatis USA kaitseministeerium ametiasutustele laiali dokumendi, milles hoiatab, et terroristidele pakuvad eriti huvi teatrid, kinod ja muud massikogunemised. Kusjuures mainitakse ära, et erilise tähelepanuga peaks jälgima inimesi, kes uurivad varuväljapääsude kohta infot. Dokumenti saate näha siit.

Kokkuvõttes on asjaolud selle sündmuse ümber vägagi hägused. Näiteks kasvõi fakt, et tulistamine toimus vahetult enne ÜRO relvakaubanduse edasisi läbirääkimisi. Lisaks veel James’i isa töö LIBOR-i skandaali ümber… Ameerika Ühendriikides elab 2010. aasta rahvaloenduse andmetel 308,7 miljonit inimest. Kui suur on tõenäosus, et just säärase taustaga mehe poeg järsku ära pöörab?

Kasutatud materjal:

1.http://youtu.be/yoPqz4bQqJY
2.http://youtu.be/h4MW_qhAPAU
3.http://youtu.be/PeNpRCR3l00
4.http://www.thedailybeast.com/articles/2012/07/21/how-alleged-colorado-shooter-james-holmes-bought-his-guns.html?obref=obinsite
5.http://www.huffingtonpost.com/2012/07/24/james-eagen-holmes-apartm_n_1699799.html
6.http://articles.latimes.com/2012/jul/21/nation/la-nn-na-colorado-shooting-victims-identified-20120721
7.http://washington.cbslocal.com/2012/07/24/james-holmes-received-26k-grant-from-bethesda-based-national-institutes-of-health/#.UA7rb4EsvRk.twitter
8.http://www.naturalnews.com/036536_James_Holmes_shooting_false_flag.html

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments