Facebooki turundusdirektor: anonüümsus peab veebist kaduma!

Marge Sillaots
Õhtuleht
28. juuli 2011

Facebooki turundusdirektor Randi Zuckerberg leiab, et küberkiusamise ennetamiseks tuleks veebist kaotada igasugune anonüümsus.

Zuckerbergi, kes on FB looja Mark Zuckerbergi õde, arvates aitaks veebis anonüümsuse pakkumise lõpetamine vähendada ka küberkiusamist ja ahistamist. “Arvan, et internetist peaks anonüümsus kaduma,” sõnas Randi teisipäeval toimunud sotsiaalmeediat käsitlevas paneelis.

Inimesed käituvad Randi sõnul palju paremini, kui peavad esinema pärisnimega. “Inimesed peidavad end anonüümsuse taha ja tunnevad, et võivad suletud uste taga öelda mida iganes tahavad,” vahendab Huffington Post naise sõnu.

Sama meelt on ka endine Google’i tegevdirektor Eric Schmidt, kelle arvates on veebi-anonüümsus “ohtlik”. Schmidti ennustuse kohaselt viib praegune olukord lõpuks selleni, et valitsused hakkavad nõudma kõigilt oma nime all veebis esinemist.

Ettepanek on siiski vaieldav, kuna paljude arvates on anonüümsus vajalik dissidentide ja näiteks seksuaalrünnakute ohvriks sattunud inimeste kaitseks. Veebilehe GigaOm kõneisik Matthew Ingrami sõnul ei lahenda oma nime all esinemine aga probleeme, sel võib olla hoopiski negatiivne tagajärg, kuna teatud teemadel ei julgeta enam sõna võtta.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments