Eurovastane: Eesti kaotab tüki iseseisvusest

Viljar Voog
Õhtuleht
19. juuli 2010

Eurovastane, jurist ja ajaloolane Anti Poolamets algatas kampaania Eesti krooni päästmiseks. Õhtulehele antud intervjuus toob ta välja enda meelest suurimad euroga kaasnevad riskid.

„Ma olen Eesti krooni lõpetamise vastu, nagu on ka enamik Eesti kodanikke,” ütleb Poolamets. Tõestuseks tõi ta MTÜ Teabekeskus Oma Riik poolt tellitud Emori uuringu, kus selgus, et euro tulekut toetavaid inimesi on Eestis 39%, samas kui eurovastaseid 49%. „Ülesõitmise tunnused on ju täiesti olemas,” räägib Poolamets. Et valitsus ikka eurot toob, lubab Poolamets kodanikualgatusega „teerullitaktikat” aeglustada.

Mehe sõnul näitab euro nõrkust Kreekat tabanud kriis. Sama kriis peaks tema arvates kahtluse alla seadma ka Euroopa Liidus olemise kasulikkuse. „Meile on reklaamitud aastaid ja aastaid seda, et me saame euroabi. Sel kevadel, kui otsustati 20-miljardiline abipakett Kreeka jaoks, nullitakse ühe hoobiga kõik need nõndanimetatud eurotoetused,” räägib Poolamets.

Veel räägib Poolemets, kuidas Kreeka kriisi ajal seadis Euroliit suuremad nõudmised liikmesmaade eelarvetele: „See on täiesti föderaalne põhimõte.” Tema sõnul liigutakse föderalistide juhtimisel Euroopa Liidus Ameerika Ühendriikide sarnase riigi poole. „Eesti oludes on väga suur suveräänsuse tüki ära andmine üleminek eurole,” kurdab Poolamets.

Igatahes lubab mees esimesel jaanuaril, kui Eesti kroon ametlikult Euro vastu vahetub, langetada lipu poolde masti ning siduda külge ka leinalindi.

Allikas

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments