Niamh Harris | The People’s Voice
Hiina ametivõimud on hakanud kontrollima riiki sisenevaid inimesi ja kaupu, et ahvirõugete ehk nn Mpoxi viirust tuvastada.
Hiina tolliameti (GAC) teatel jäävad uued meetmed kehtima vähemalt kuueks kuuks.
Teade tuli kaks päeva pärast seda, kui Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) nimetas hiljuti Aafrikas toimunud viiruspuhangu rahvusvahelise tähtsusega rahvatervise hädaolukorraks ja kutsus üles vaktsineerimiskampaaniat korraldama.
WHO kuulutas ahvirõuged rahvusvaheliseks rahvatervise hädaolukorraks
— Vanglaplaneet (@vanglaplaneet) August 15, 2024
14. augustil kuulutas Maailma Terviseorganisatsioon ametlikult, et Aafrika mandril levinud ahvirõugete viirus on nüüd globaalne tervishoiu hädaolukord.https://t.co/EkpqC1il9i pic.twitter.com/XMMZSCSbJi
GAC teatel tuleb inimestel, kes saabuvad Hiinasse riikidest ja piirkondadest, kus on kinnitatud haiguse juhtumeid ning kui neil on nt palavik, peavalu, lööve vms, riiki sisenemisel tolli oma tervislikust seisundist teavitama. Hiina tolliamet rõhutas, et ametnikud rakendavad meditsiinilisi meetmeid ning võtavad proovid ja teevad teste vastavalt ettenähtud reeglitele.
Avalduses lisati, et sõidukid, konteinerid ja kaubad, mis on pärit piirkondadest, kus on tuvastatud ahvirõugete juhtumeid, tuleb desinfitseerida.
Ahvirõuged võivad levida lähikontakti kaudu, põhjustades gripilaadseid sümptomeid, paistes lümfisõlmi ja löövet, millest moodustuvad villid ja seejärel kärnad. WHO andmetel on haigus tavaliselt kerge ja ainult harvadel juhtudel surmaga lõppev.
Eelmisel aastal nimetas Hiina riiklik tervishoiukomisjon ahvirõuged koos COVID-19, AIDSi ja SARSiga B-kategooria nakkushaiguseks. See samm võimaldas riiklikel ametiasutustel võtta kasutusele erakorralisi meetmeid, sealhulgas piirata kogunemisi, peatada töö- ja koolitegevust ning sulgeda haiguspuhangu korral teatud piirkondi.