Paul Joseph Watson | Summit News
Umbes 22 000 majapidamist Colorados kaotasid kuumalaine ajal võime kontrollida oma termostaate, kuna energiafirma võttis kontrolli üle.
Kui temperatuur oli tõusnud üle 32 kraadi ja inimesed püüdsid oma kliimaseadmeid reguleerida, avastasid nad, termostaadilt kirja “energia hädaolukord” ja puldi nupud enam ei toiminud.
Kohalik energiakompanii Xcel kinnitas Denver7 uudistele, et “22 000 Colorado AC Rewards programmis osalevatel klientidel puudus teisipäeval oma nutitermostaatide üle kontroll.
Kohalike elanike sõnul on nad tavaliselt saanud “energia hädaolukorra” sõnumi tühistada, aga seekord see enam ei õnnestunud.
“Niisiis, meie termostaat oli lukustatud 26 kraadi peale,” rääkis üks kohalik.
When thousands of Xcel customers in Colorado tried adjusting their thermostats Tuesday, they learned they had no control over the temperatures in their own homes. via @jaclynreporting https://t.co/mgLEC6SEzR
— Denver7 News (@DenverChannel) September 1, 2022
Üks Suure lähtestamise rohepöörde punktidest on kindlasti just see, et inimestel ei ole endal enam võimalik kontrollida isegi oma kodu temperatuuri.
See Colorado juhtum on hea näide sellest, kuidas nutiarvestid sillutavad teed energia reguleerimisele.
Kahtlemata hakatakse nutiarvesteid ja tarku termostaate tulevikus aina rohkem energiaettevõtete poolt üle võtma. Selleks on vaja vaid õige kriisiolukord välja kuulutada.
Võib vaid ette kujutada, mis hakkab toimuma siis kui tõe poolest kliimalukustused normaliseeritakse.
Mitme suure Euroopa riigi elanike termostaadid on energiakriisi tõttu juba praegu valitsuse poolt reguleeritud.
Hispaanias on ametiasutused suve kõrghetkel keelanud kõigis mitteeluhoonetes, sealhulgas kauplustes, kinodes ja kohvikutes, õhukonditsioneeri temperatuuri langetamise alla 27 kraadi.
Eeskirjade “raskete rikumiste” eest võidakse määrata kuni 600 000 eurone trahv.
Sarnased reeglid on kehtestatud ka Saksamaal, Itaalias ja Prantsusmaal.