Kelen McBreen | Infowars
Texase peaprokurör Ken Paxton teatas kolmapäeval, et kümme vabariiklaste juhitud osariiki on ühinenud tema esitatud hagiga varahaldusfirmade BlackRock, State Street ja Vanguard vastu, süüdistades neid konkurentsiseaduste rikkumises. Hagi kohaselt on ettevõtete kliimapoliitika põhjustanud söetootmise vähenemist.
Paxton kirjutas platvormil X: „Texas ei aktsepteeri finantssektori ebaseaduslikku politiseerimist destruktiivse ja ideoloogiliselt kallutatud „keskkonnaalase” agenda edendamiseks. BlackRock, Vanguard ja State Street on loonud kartelli, et manipuleerida söeturuga, vähendada kunstlikult energiavarustust ja tõsta hindu. Nende tegevus on kahjustanud Ameerika energiasektorit ja tarbijaid. See on tõsine rikkumine nii osariigi kui ka föderaalseaduste vastu.“
Hagi kohaselt on need kolm ettevõtet viimastel aastatel omandanud osaluse kõikides USA juhtivates avalik-õiguslikes söetööstustes ning kasutanud oma mõjuvõimu, et survestada neid ettevõtteid järgima nn „rohelise energia“ eesmärke.
Nimetatud „rohelise energia“ algatuste eesmärk on vähendada söetootmist 2030. aastaks 50% võrra. Hagi järgi võib see põhjustada elektrienergia hindade märkimisväärset tõusu kogu riigis.
Samuti süüdistatakse ettevõtteid keskkonnaalaste, sotsiaalsete ja juhtimistavade (ESG) põhimõtteid järgivatesse investeerimisfondidesse investeerimise propageerimises ning seejärel ESG-poliitikate rakendamises viisil, mis läheb vastuollu investorite huvidega.
Paxton märkis oma avalduses: „Energiavarustuse kunstlik ja tahtlik piiramine tõstis hindu, võimaldades investeerimisfirmadel teenida erakordset kasumit. See tegevus rikub mitmeid föderaalseadusi, mis keelavad suuraktsionäridel või aktsionäride gruppidel kasutada oma osalust konkurentsi kahjustamiseks või muude konkurentsivastaste skeemide elluviimiseks. Lisaks on need ettevõtted rikkunud Texase konkurentsiseadust ning ebaausa kaubanduse praktikaid käsitlevaid seadusi.“
Alabama, Arkansas, Indiana, Iowa, Kansas, Missouri, Montana, Nebraska, Lääne-Virginia ja Wyoming on ühinenud Texase hagiga kaaskaebajatena.