Cassie B. | Natural News
Endine USA president Donald Trump ütles hiljutises intervjuus, et kui ta võidab järgmised valimised, kavatseb ta lõpetada Ukraina sõja ning plaanib seda teha veel enne ametlikku ametisse astumist.
Esinedes X Spaces platvormil, rääkis ta Farokh Sarmadile oma plaanidest lahendada see konflikt, märkides: „Ma tahan, et Venemaa ja Ukraina lepiksid kokku ja lõpetaksid selle sõja – miljoneid inimesi on hukkunud, palju rohkem kui te arvate.“
Trump rõhutas, et ta ei kavatse selles küsimuses viivitada, väljendades kindlust oma suutlikkuses sõda lõpetada: „Aga ma tahan selle lahendada juba enne, kui ametisse astun. Ma tahan seda teha presidendiks valituna, sest see on vajalik – liiga palju inimesi sureb, liiga palju linnu on varemetes, kultuurid hävivad. Me peame selle lahendama ja mina lahendan selle.“
Kuidas ta täpselt kavatseb sõja lõpetada, jääb aga ebaselgeks. USA seadus, Logan Act, keelab eraisikutel riigi nimel diplomaatilist tegevust läbi viia. Trump on sarnaseid avaldusi teinud ka varasemates presidendidebattides, sealhulgas hiljutises debatis Kamala Harrisega.
Trump lisas, et Ida-Euroopa ei oleks praegu sellises olukorras, kui tema oleks eelmised valimised võitnud. Ta on veendunud, et Venemaa ei oleks Ukrainat rünnanud ja ka Hamasi rünnak Iisraeli vastu ei oleks möödunud aasta oktoobris toimunud. See konflikt on kaasa toonud kümnete tuhandete palestiinlaste hukkumise ja genotsiidisüüdistused.
Trump puudutas ka USA vägede lahkumist Afganistanist, nimetades seda „meie riigi ajaloo kõige piinlikumaks hetkeks.“ Tema sõnul oleks tema juhtimisel toimunud vägede väljaviimine „väärikalt ja jõuliselt“.
Trump usub, et see fiasko võis ainult tugevdada Putini otsust Ukraina ründamiseks.
„Ausalt öeldes, Venemaa ei oleks kunagi Ukrainasse sisenenud, kui see poleks juhtunud. Nad vaatasid ja mõtlesid: ‘See riik ei ole enam Trumpi juhitud. Seda juhivad rumalad inimesed,’“ märkis ta.
Kui Trump valitakse uuesti presidendiks ja ta püüab oma lubadusi ellu viia, seisab ta silmitsi keerulise ülesandega, sest sõda ei näita lõppemise märke ka pärast enam kui kahe aasta pikkust võitlust. Vastupidi, pinged ainult suurenevad, kuna USA on valmis tühistama piiranguid, mis takistavad Ukrainal Lääne relvade Venemaa territooriumil kasutamist.
Trumpi võimaliku asepresidendikandidaadi J.D. Vance’i sõnul võiks üks Trumpi administratsiooni võimalik lahendus olla „demilitariseeritud tsooni“ loomine Ukraina territooriumile, mida praegu okupeerib Venemaa. Vance’i arvates oleks see tsoon „tugevalt kindlustatud, et venelased ei saaks edasi tungida,“ ja Ukraina säilitaks oma iseseisvuse, garanteerides neutraliteedi ning lubades mitte ühineda NATO või sarnaste organisatsioonidega.
Esinedes saates The Shawn Ryan Show, selgitas Vance, et „praegune demarkatsioonijoon“ jääks kehtima, mis tähendab, et Ukraina ei saaks tagasi territooriume, mis on Venemaa kontrolli all. Ta ei täpsustanud, kes kontrolliks pakutud demilitariseeritud tsooni.
Vance märkis, et kuigi Venemaa ei käitunud Ukrainat rünnates õigesti, on ka Ukrainas palju korruptsiooni, millele tuleks tähelepanu pöörata. Tema sõnul tundub, et Biden-Harrise administratsioon lahendab probleemi lihtsalt raha jagades ja lootuses, et ukrainlased suudavad saavutada sõjalise võidu, millesse nad ise ei usu.
Venemaa kontrollib praegu umbes 20% Ukraina territooriumist, sealhulgas Krimmi.
Sõja lõpetamiseks peaks Trump andma ukrainale tuumalõhkepeadega rakette, nii et neid jätkuks iga venemaa linna pommitamiseks. Siis võib venemaa tagasi tõmmata.
Jaapanile (ja vist ka Lõuna-Koreale) lubas ju Trump anda kunagi enesekaitseks tuumarelvi.