Cassie B. | Natural News
Apple’i uute iPhone’ide esitlusnädalal tasub meeles pidada, et mobiiltelefonide, tahvelarvutite ja muude seadmete traadita tehnoloogia ei pruugi olla nii ohutu, kui me sooviksime uskuda. Kuigi traadita ühenduste mugavusest on raske loobuda, võib selle hind meie tervisele ohtlik olla.
Microsoft Canada endine president Frank Clegg, kes on praegu Environmental Health Trusti ärinõustamisrühma liige ja Canadians for Safe Technology tegevjuht, on aastaid hoiatanud 5G traadita tehnoloogia ohtude eest ning survestanud telekommunikatsioonifirmasid tõestama selle ohutust.
Oma õppevideos esitles Clegg uuringuid ja andmeid, mis viitavad traadita tehnoloogia võimalikule negatiivsele mõjule inimeste tervisele. „Olen näinud tehnoloogia tohutuid eeliseid, kuid ka ohtusid, mis tekivad, kui seda valesti kasutada. Eriti murettekitav on 5G laialdane kasutuselevõtt. Mida rohkem ma selle kohta uurin ja ekspertidega vestlen, seda suurem on mu mure,“ tõdes ta.
Clegg, kellel on üle neljakümne aasta kogemust tehnoloogiavaldkonnas, rõhutas, et ta pole näinud ühtegi uuringut, mis tõendaks 5G tehnoloogia ohutust. „Ma ei tea ühtegi teaduslikku tõestust, et 5G oleks ohutu,“ ütles ta.
Ta tõi välja, et enam kui 230 teadlast ja eksperti mitmetest riikidest on saatnud ÜRO-le ja Maailma Terviseorganisatsioonile kirja, milles nad väljendavad muret 5G kasutuselevõtu tõttu.
Peamine oht seisneb selles, et 5G kiirgab raadiosageduslikku (RF) kiirgust, mida inimkeha neelab. Sajad uuringud on seostanud seda kiirgust bioloogiliste kahjude ja terviseprobleemidega. Riikliku Tervishoiuinstituudi 2018. aasta uuring näitas tõendeid vähi ja DNA kahjustuste kohta traadita seadmete kasutamise korral.
Selline tehnoloogia on seotud ka mitmete haigustega, sealhulgas diabeedi, viljatuse, peavalude, unetuse, südame rütmihäirete ja väsimusega. Samuti on leitud seoseid vaimse tervise probleemidega, nagu autism, tähelepanuhäired, meeleoluhäired, depressioon ja ärevus.
Arvestades 5G vastaseid tõendeid, võiks eeldada, et regulatiivsed asutused kaitsevad avalikkust selle ohtliku tehnoloogia eest. Clegg rõhutas aga, et Ameerika Ühendriikide Föderaalne sidekomisjon (FCC), mis vastutab traadita tehnoloogia reguleerimise eest, koosneb peamiselt endistest telekommunikatsioonijuhtidest ja inseneridest, mis tekitab huvide konflikti. Komisjonis pole arste ega teadlasi.
Teine probleem on 1996. aastal vastu võetud föderaalne telekommunikatsiooniseadus, mis keelab telekommunikatsioonifirmade kohtusse kaebamise tervise- või ohutusprobleemide tõttu. Clegg usub, et telekomifirmad on ohtudest teadlikud ja seetõttu kasutavad nad sadu lobiste, et kaitsta oma tööstusharu.
FCC juhised on nüüdseks juba üle 25 aasta vanad ega arvesta viimase aja tehnoloogilise arenguga. „Tegelikult reguleerib telekommunikatsioonitööstus iseennast, mis tähendab, et meil on sisuliselt tegemist ‘metsiku läänega’,“ lisas ta.
Kuna inimesed üle maailma ostavad üha rohkem seadmeid, mis kasutavad 5G tehnoloogiat nii videokonverentsideks kui ka kodumasinate juhtimiseks, võib probleem lähitulevikus märkimisväärselt süveneda. Clegg rõhutas, et avalikkus peab ise oma teadlikkust tõstma ja tegema ise kõik selleks, et vähendada kokkupuudet traadita tehnoloogia ohtudega.