Sean Miller | Infowars
Hiljutine teadusuuring näitab, et kaasaegsed elektroonikaseadmed, sealhulgas Wi-Fi ruuterid, kiirgavad elektromagnetvälju (EMF), mis võivad olla inimeste tervisele kahjulikud. Uuringu kohaselt ei tohiks need seadmed asuda ruumides, kus inimesed veedavad palju aega, näiteks elutubades ja magamistubades.
Teadlased mõõtsid spetsiifilise imendumise määra (SAR), mis on näitaja traadita elektroonikaseadmete ohutuse hindamisel. Uuringu järeldustes rõhutatakse, et elutoas ja esikus, kus asub modem, on SAR-i väärtused oluliselt kõrgemad kui rahvusvahelised ohutuspiirangud, mille on kehtestanud ICNIRP ning mille on heaks kiitnud FCC ja CE. Näiteks ületab FCC väärtus lubatud piiri 293,12% ja CE väärtus 234,5%. Need numbrid viitavad sellele, et sellised seadmed võivad kujutada endast terviseriski.
Uuringus tuuakse välja, et traadita modemid on kõrgsageduslikud elektromagnetväljade kiirgajad, mistõttu tuleks need hoida eemal ruumidest, kus inimesed viibivad pikemat aega. Teadlased märkisid, et lisaks SAR-i väärtustele on elektromagnetväljad seotud ka teiste kahjulike mõjudega, nagu peroksüniitriitide ja vabade radikaalide moodustumine inimkehas.
Uuringu kokkuvõttes selgitatakse, et elektromagnetväljad on meie igapäevaelus laialdaselt levinud, alates madala sagedusega elektriliinidest kuni satelliitide ja mobiiltelefonide kõrgsageduste ning ultra-kõrgsageduslike 5G signaalideni. 5G tehnoloogia kasutab kõrgemaid sagedusi, mis võivad suurendada riski inimorganismile.
Teadlaste hinnangul sunnib tehnoloogia, mis mängib olulist rolli meie ühiskonna kujundamisel, meid elama erineva amplituudiga elektromagnetväljade keskkonnas. Eriti 5G süsteemi tulekuga on kommunikatsioonis kasutatavad sagedused suurenenud, mis omakorda on suurendanud inimkehale avalduvat kahju, kuna need sagedused omavad suuremat energiat.
Oluline on märkida, et 5G ei viita ainult ühele sagedusele, vaid see hõlmab mitmeid erinevaid sagedusi. Näiteks ‘sub-6’ 5G töötab alla 6 GHz (sarnane 4G-le), samas kui millimeeterlaine 5G ulatub ultra-kõrgsagedusteni kuni 71 GHz, teoreetiliselt isegi kuni 100 GHz. Millimeeterlaine sagedused kuni 300 GHz on need, mida kiirgavad kehaskannerid lennujaamades, mille arendamine algas 1990ndate alguses.
Teadlased analüüsisid EMF-i tasemeid erinevates kohtades, sealhulgas koolides, kontorites ja kodudes, ning võrdlesid neid rahvusvaheliste ohutusstandarditega. Uuringu autor Jonathan Landsman tõi välja, et mõned inimesed on elektromagnetväljadele tundlikumad kui teised ning üha rohkem inimesi kogeb elektromagnetilist ülitundlikkust (EHS). Selle sümptomiteks on näiteks nahaprobleemid, väsimus, unetus, mäluhäired, peapööritus ja südamekloppimine.
Lisaks on dokumenteeritud, et elektromagnetväljad võivad põhjustada neuroloogilisi häireid. Näiteks on leitud, et autismiga laste kokkupuude elektromagnetväljaga on keskmiselt 20 korda suurem kui mitteautistlikel lastel, mis viitab sellele, kui suur mõju on EMF-il lootele.
Kokkuvõttes näitavad uuringud, et meie igapäevaelus kasutatav tehnoloogia, sealhulgas traadita seadmed, võib omada tõsiseid tagajärgi tervisele. Seetõttu on oluline olla teadlik nende seadmete kasutamisest ja asukohast meie eluruumides.