Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Neljapäev, mai 22
    • Vanglaplaneedist
    • Kontakt
    • Reklaam
    Facebook YouTube Instagram X (Twitter) Telegram
    Vanglaplaneet
    Telli Vanglaplaneedi uudiskiri
    • Esileht
    • Uudised
      • Maailm
      • Eesti
      • Globalism
      • Teadus ja tehnoloogia
      • Suur Vend
      • Sõda
      • Tervis
      • Majandus
      • Terrorism
    • Ülevaated
    • Video
    • Vastupanuliikumine
    • Varustus
    • E-pood
    • TOETA
    • Otse
    Vanglaplaneet

    Uuringud näitavad, et nutitelefonid on seotud teismeliste ärevuse ja depressiooniga

    Maailm 14. aug. 2024
    Jaga
    Facebook Twitter LinkedIn Telegram Email

    Sean Miller | Infowars

    Hiljutine uuring näitas, et teismeliste problemaatiline nutitelefonide kasutamine on korrelatsioonis ärevuse ja depressiooniga, mis tähendab, et kui üks suureneb, suureneb ka teine.

    Uuringu kokkuvõttes öeldi, et: “Probleemne nutitelefonide kasutamine on seotud ärevuse ja depressiooniga, sõltumata ekraaniajast”.

    Probleemne nutitelefoni kasutamine tähendab sõltuvusena avalduvat käitumist.

    Problemaatiline nutitelefoni kasutamine väljendub selles, et inimene ei suuda kontrollida, kui kaua ta telefoni kasutab, tunneb ärevust, kui telefonist ilma jääb, jätkab kasutamist negatiivsete tagajärgedest hoolimata ja vajab järjest rohkem aega, et saavutada rahulolu tunnet,” selgitati uuringu sissejuhatavas osas.

    Uuringus toodi välja, et peaaegu 20% vanematest teismelistest märkis, et nende nutitelefoni kasutamine on muutunud probleemiks, ning peaaegu kaks kolmandikku soovis oma kasutamist vähendada.

    Uuringu käigus analüüsisid teadlased 16–18-aastaste noorukite andmeid viiest Ühendkuningriigi koolist.

    Huvitaval kombel ei olnud ekraaniajal mõju ärevusele või depressioonile, kuid probleemne nutitelefoni kasutamine põhjustas seda küll.

    “Probleemsel nutitelefonide kasutamisel oli märkimisväärne otsene, kaudne ja üldine mõju nii ärevusele kui ka depressioonile,” öeldi uuringu järelduste osas.

    Uurijad tõid välja, et paljud noored on teadlikud nutitelefoni ülemäärase kasutamise kahjulikest tagajärgedest ja et mõned neist otsisid abi.

    Uuring viidi läbi küsimustiku abil.

    “Küsimustik sisaldas nii positiivseid kui ka negatiivseid küsimusi nutitelefonide tehnoloogia kohta, lisaks osalejate taustainfot, nutitelefoni kasutusharjumusi ning laialdaselt tunnustatud tööriistu ärevuse, depressiooni ja unetuse sümptomite mõõtmiseks,” selgitati uuringu läbi viimist.

    Seejärel võrreldi nutitelefonide kasutamist psühholoogiliste häirete määraga.

    Uuringu 2.3 jaotises selgitatakse, et võrreldi noorte demograafilisi ja nutitelefoni kasutamise omadusi: neid, kellel on mõõdukas ärevus, võrreldi nendega, kellel seda pole, ning samuti neid, kellel on probleeme nutitelefoni kasutamisega, võrreldi nendega, kellel pole.

    Arvesse võeti erinevaid näitajaid, sealhulgas nutitelefoni rakenduste kasutamist ja nutitelefoni kasutusmustreid.

    Teine uuring, milles analüüsiti 13-16-aastaste noorukite problemaatilist nutitelefoni kasutamist, näitas samuti, et ärevus, depressioon ja unepuudus olid seotud problemaatilise nutitelefoni kasutamisega.

    “Selgus, et problemaatilise nutitelefoni kasutamise muutused aja jooksul on seotud ärevuse, depressiooni ja une kvaliteedi tasemega. Need tulemused viitavad sellele, et noorukitel, kellel esinevad tugevamad problemaatilise nutitelefoni kasutamise sümptomid, on ka rohkem ärevuse, depressiooni ja unehäirete sümptomeid,“ seisab uuringus.

    Ka selles uuringus kasutati küsimustikku, mis anti mitmete Londoni keskkoolide õpilastele.

    Lajata tehnoloogiahiidude tsensuurile ja jaga seda artiklit!

    Kindlasti liitu ka Vanglaplaneedi uudiskirjaga,
    sest siis jõuab oluline info otse Sinu e-postkasti.

    Vanglaplaneedi tegevuse toetamiseks on mitmeid erinevaid viise,
    vali endale sobivaim:

    Seotud postitused

    Uuring: Jutt inimtekkelisest kliimamuutusest põhineb „ettekujutustel ja oletustel“

    Teadus ja tehnoloogia 25. juuli 2024
    Telli
    Teata
    guest
    guest
    0 Comments
    vanemad
    uuemad Enim hinnatud
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Tähtsamad videod

    Esitusloendis pole ühtegi videot.

    OLULINE

    Globalism

    VIDEO | “15-MINUTI VANGLA”

    21. mai 20232

    Esitusloendis pole ühtegi videot.

    Juhuslik toode
    Jälgi meid sotsiaalmeedias
    • Facebook
    • YouTube
    • Instagram
    • Twitter
    • Telegram
    Otsi Vanglaplaneedi lehelt
    Toeta Vanglaplaneeti

    Konto andmed:
    Peeter Proos
    EE937700771001063744

    Vaata lisaks siit

    Kontakt

    info@vanglaplaneet.ee

    Jälgi sotsiaalmeedias
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Telegram
    Vanglaplaneet - Vastupanu Vaim

    Kirjutage, mida soovite otsida ja vajutage enter. Väljumiseks vajutage Esc.

    wpDiscuz