Jamie White | Infowars
Peavoolumeedia hakkab lõpuks ometi tunnistama fakti, et Ukraina on kaotanud sõja Venemaa vastu, kuna USA finantsabi väheneb.
Esmaspäevases MSNBC saates “Morning Joe” lükkas endine Välissuhete Nõukogu president Richard Haas tagasi Bideni režiimi väited, et Ukraina võib paari aastaga saavutada võidu Venemaa vastu.
“Ma lihtsalt ei näe seda. Venemaa on endiselt sõjaks valmis. Neil on juurdepääs ka Põhja-Korea ja Iraani relvadele,” ütles Haas. “Ma arvan, et nii välispoliitikas kui ka elus üldse, kui on suur lõhe selle vahel, mida sa üritad teha ja sinu võimekuses seda teha, siis pead kas suurendama oma vahendeid või vähendama oma eesmärke.”
“Ja ma arvan, et siin on ainus realistlik võimalus taktikalise meetmena vähendada meie eesmärke,” lisas ta.
Saatejuht Joe Scarborough nõustus, öeldes, et olukord Ukrainas on olnud “üsna pikka aega muutlik” ja nüüd on Venemaa “kaevunud” oma kaitsepositsioonidele idarindel, mis on “muutnud olukorda veelgi”.
American television admits that Ukraine lost the war with Russia pic.twitter.com/IVJ77rxCWl
— Sprinter Monitor (@SpriterMonitor1) November 20, 2023
BBC USA korrespondent Katty Kay kinnitas Scarborough’ märkusi, öeldes, et Ukraina on võtnud tagasi “vaid 0,25% maast, mille Venemaa riigi idaosas hõivas”.
“See ei ole peaaegu midagi ja ilmselgelt mitte piisavalt, et veenda meie poliitikuid, et tasub jätkata nende rahastamist,” ütles Kay.
Kay küsis seejärel Haasilt, kas see “meie eesmärkide vähendamine näeks välja nagu võit Vladimir Putini jaoks?”
“Ma mõtlen, et ta saab seda väga efektiivselt ära kasutada ja ta müüb seda kodus kui võitu. Aga kui me astume sammu tagasi ja vaatame asja erapooletumalt, siis jah, nad ei vallutanud Kiievit, kuid nad said enda valdusesse suure ala riigi idaosas. Kas see tähendab, et venelased tegelikult võitsid?”
Haas vastas eitavalt, kuna tema väitel “tahtis Venemaa kõrvaldada Ukraina kui suveräänse riigi”.
Kuid Putin on oma kõnedes rääkinud, et eesmärk on erioperatsiooni käivitamine, mis ei sisaldanud “Kiievi vallutamist” ega riigi suveräänsuse kaotamist.
Putin on selgitanud, et Venemaa sõjalisel erioperatsioonil on kolm eesmärki: vabastada Ukraina Donbassi piirkond Kiievi sõjalise surve alt, kõrvaldada Ukrainas asuvad salajased Pentagoni poolt finantseeritud biolaborid ning “demilitariseerida ja de-natsifitseerida Ukraina“, et takistada selle liitumist NATO-ga.
“Vene vägede jõudmine Kiievi ja teiste Ukraina linnade lähedale ei ole seotud kavatsusega seda riiki okupeerida. Meil ei ole sellist eesmärki ja ma ütlesin seda ka selgesõnaliselt oma 24. veebruari kõnes,” ütles Putin 2022. aasta märtsis.
Juunis alanud vastupealetungi kuude jooksul on Ukraina kaotanud sadu tuhandeid sõdureid ja nüüd värvatakse rindele sõdima keskealisi mehi.
Look at the age and expressions of these Ukrainian recruits…pic.twitter.com/PocWeXLT3f
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) November 20, 2023
President Volodymyr Zelensky on pöördunud palvega USA poole, et saada rohkem finantsabi krediidi näol.
Zelensky asks the US government for MORE money:
— The Post Millennial (@TPostMillennial) November 7, 2023
"If you can't give us some financial support, ok, please give us credit and we will give you back money after the war." pic.twitter.com/38EJbGI3dF
“Kui te ei saa meile rahalist toetust anda, siis olgu, aga palun andke meile krediiti ja me maksame teile tagasi,” ütles Zelenskõi eelmisel nädalal.
Putini ütlusi ei tasu uskuda. Võib-olla ta eesti Kaja Kallasest valetab pisut vähem, kuid ainult pisut.
Sarkasmiga pooleks võib öelda, et uut maailmasõda ongi vaja (ja eriti euroopale). Euroopas on kokku ikkagi 0,5 miljardit inimest, venemaal ainult 140 miljonit.
Kuidas siis “väike” venemaa jõuab rohkem relvi toota, kui suur 0,5 miljardiline euroopa…?
Sellepärast, et laisk ja regresseerunud on see euroopa…!
Jutt jumala õige! Kaja valedele pole piiri. Aga näe, vene pättidele ütles ju tõde!
Eesti rumalukestele ütles ka tõde: lugege mu huultelt.
Sionistidel on plaan ajada euroopa, kui üks konkurentidest, lihtsalt prügikasti.
Kõige suurem vale on Vanglaplaneedis see, et Nato tahab venemaad rünnata ja luulu mingist kokkuleppest Nato mittelaienemise kohta, tuletan vangla klounidele meelde, et NATO-Vene nõukogu, mis kutsuti ellu Roomas 2002. aasta mais, oluline element nii NATOs kui ka Euroopa julgeolekusüsteemis, hoolimata sellest, kas laienemine saab teoks või ei. NATO-Vene partnerluse uus kvaliteet põhineb 11. septembri järel teadvustatud ühistel julgeolekumuredel. Veelgi enam, seda toetab nii Venemaa presidendi kui ka paljude NATO liitlaste riigipeade, näiteks Briti peaministri Tony Blairi tugev poliitiline soov ja tahe, et see õnnestuks ka pikemas perspektiivis. Erimeelsused Iraagi sõja küsimustes ega Venemaa otsus tõmmata kõik oma väed välja… Loe lisaks »
Siin on liiga palju juttu kokkulepetest.
Aga Putini jaoks ei loe ju kokkulepped…!
Miks keegi nii ei mõtle, et Putin vajab ukraina sõda hoopiski “siseriiklikuks otstarbeks”.
(kirjutasin sellest kommentaari arttiklile:
“USA senaator salastatud Ukraina ülevaatest: Sõjapealikud tahavad tühja tšekki, ilma et võitu näha oleks” – ilmus Vanglaplaneedis 26.09.23.)