Paul Joseph Watson | Summit News
Kolmapäeval toimunud rünnaku, mille sihtmärgiks oli väidetavalt Venemaa president Vladimir Putin, peatas elektroonilise sõjapidamise süsteem, mis tegi droonid kahjutuks enne, kui need sihtmärgini jõudsid.
Endise CIA luureohvitseri Larry Johnsoni sõnul pidi rünnaku eestvedajaks olema Bideni administratsioon ja USA sõjalis-tööstuslik kompleks, sest “otsuseid selliste rünnakute kohta ei tehta mitte Kiievis, vaid Washingtonis”.
“Washingtonil peaks olema selge arusaam, et me teame seda,” ütles Johnson ajakirjanikele.
Kuigi rünnak, milles Ukraina oma osalust eitas, ei saavutanud oma taktikalist eesmärki, oli see Johnsoni sõnul siiski väga sümboolne.
KREMLIN DRONE ATTACK
— The Spectator Index (@spectatorindex) May 3, 2023
– Russia says two Ukrainian drones attacked Kremlin overnight
– Drones downed with no victims or material damage to the Kremlin
– Moscow says it was a terrorist attack and attempt on Putin's life
– Russia says it reserves right to respond when and how it… pic.twitter.com/loZA6c3Fvd
“See rünnak ei tekitanud märkimisväärset kahju. On neid, kes minuga selles suhtes ei nõustu, kuid minu seisukoht on, et see, et selle psühholoogiline mõju hoopis ergutab Venemaad, mitte ei tekita hirmu, rahulolematust või lõhestamist. On neid, kes usuvad, et see näitab Venemaad nõrgana ja tekitab riigis sisemisi probleeme. Ma juhin tähelepanu endise Venemaa presidendi Dmitri Medvedevi ja ka duuma liikmete reaktsioonidele – nad on raevus, nad on nördinud ja nõuavad Ukraina vastu eskaleerivaid vastumeetmeid. Nii et ma arvan, et mitmes mõttes andis see rünnak hoopis tagasilöögi,” ütles endine välisministeeriumi ametnik.
Ta lisas veel, et rünnak haises meeleheite järele ning et see oli katse provotseerida Venemaad suuremale eskaleerumisele, “et Ameerika Ühendriigid saaksid sellesse konflikti sügavamalt sekkuda”.
“Samas ma arvan, et Washington märgib õigesti, et nad püüavad seda eskaleerumist takistada, sest nad tunnistavad, et see on väljunud kontrolli alt. Ameerika Ühendriigid ei ole hetkel sellisel sõjalisel positsioonil, et Venemaaga vastuollu astuda ja seda vastasseisu üle elada,” ütles Johnson.
Demokraatide presidendikandidaat Robert F. Kennedy Jr. mõistis droonirünnaku katse hukka, sest see vaid eskaleerib konflikti.
“Kujutage ette, kuidas me reageeriksime, kui Venemaa toetatud väed korraldaksid droonirünnaku Kapitooliumile. Me peame peatama need segased katsed sõda eskaleerida,” ütles Kennedy.
“Pärast Kuuba raketikriisi edukat lahendamist hoiatas president John Kennedy, et Venemaa ei peaks kunagi enam valima riikliku alandamise ja tuumasõja vahel. Me peaksime tema nõuannet kuulda võtma,” lisas ta.
Kuid reede hommikul jätkas Ukraina oma droonipommitamist, võttes sihtmärgiks Lõuna-Venemaal asuva Krasnodari oblasti naftatöötlemistehase. Seal puhkes tulekahju, kuid ametivõimud kustutasid selle kiiresti ja keegi viga ei saanud.
Mingi väike CIA luureohvitser tahab ikka Ameerikat jube tähtsaks teha. Ise teadmata sellest venemaast ei “ööd ega mütsi”.
Muidugi olid need droonirünnakud kremlile kremli enda sisemise võimuvõitluse tulemus – keegi tahtis kellegi närvide peal mängida, vaadata kuidas reageeritakse, jne.
Paistab, et miinismärgid on hakanud tulema. Täiendavalt siis:
Suur-riikide luure- ja analüüsivõimekus on tugevasti ülehinnatud.
USA kaotas sõjad nii Vietnamis kui ka Afganistanis. Kokkuvõtvalt saab selles süüdistada puudulikku luuret ja analüütikat – ei osatud arvestada nende rahvaste võitlusvalmidusega.
Venemaaga on sama: ei saavutanud nad Afganistanis seda mida oleksid tahtnud, ei lähe ka Ukrainas planeeritult – kokkuvõtvalt on seegi puuduliku luure ja analüütika viga.
Seega: tasuks säilitada skepsis, kui keegi “tark” mingist suur-riigist midagi ütleb!