Steve Watson | Summit News
Esmaspäeval eetris olnud intervjuus Tucker Carlsonile rääkis Elon Musk, et Google on juba ammu plaaninud luua tehisintellekt-jumalat ja et Musk on ettevõtte omanikke selle eest korduvalt hoiatanud.
Musk väitis, et Google’i lõppeesmärk on “luua digitaalne superintellekt” ehk see, mida ta ise nimetab “digitaalseks jumalaks”.
Twitteri omanik sõnas, et Google’i kaasasutaja Larry Page rääkis talle aastaid tagasi privaatselt, et ettevõtte suurem plaan on liikuda tehisliku üldintellekti suunas.
Musk väitis, et ta hoiatas Page’i tehisintellekti ohu eest, kuid teda ignoreeriti ja nimetati isegi “oma liigi pooldajaks” (“speciesist”).
“Jah, ma olen oma liigi pooldaja, vahele jäin!” teatas Musk, lisades, et ta küsis Page’ilt kes tema siis on?
Musk lõi koos Larry Page’iga ChatGPT taga oleva ettevõtte OpenAI, kuid ta on mures tehisintellekti kiire arengu tõttu ja ka selle pärast, kuidas see võib inimkonda negatiivselt mõjutada.
Veel ütles Musk intervjuus Carlsonile, et on täiesti võimalik, et AI võib haarata kontrolli enda kätte ja hakata inimeste eest ise otsuseid tegema, mis lõppkokkuvõttes võib viia “tsivilisatsiooni hävitamiseni”.
“AI oht, ükskõik kui väike see ka ei oleks, on see ikkagi olemas ja see on palju ohtlikum kui näiteks valesti juhitud lennukite disain või tootmise hooldus või halb autotootmine, sest selle potentsiaal on palju suurem,” hoiatas Musk.
Ta jätkas: “On filme nagu Terminator. Aga see ei juhtuks nii nagu Terminatoris, sest intelligentsus oleks andmekeskustes. Robotid on lihtsalt lõpptulemus.”
Musk märkis ka, et “regulatsioonid võetakse tavaliselt kasutusele alles pärast seda, kui midagi hirmsat on juhtunud. Kui see on nii ka tehisintellekti puhul ning me hakkame regulatsioone kehtestama alles siis, kui midagi hirmsat on juhtunud, siis on ilmselt seda juba liiga hilja teha, sest selleks hetkeks on AI juba kontrolli alt väljunud.”
Muski sõnul on halb ka see, et tehisintellekti õpetatakse valetama ja mitte ütlema seda, mida andmed tegelikult nõuaksid, et ta ütleks.
“Ma kavatsen alustada midagi, mida ma nimetan Truth GPT ehk maksimaalselt tõde otsiv AI, mis püüab mõista universumi olemust,” lisades: “Ma arvan, et see võib olla parim tee turvalisuse poole, selles mõttes, et AI, mis hoolib universumi mõistmisest, ei hävita tõenäoliselt inimesi, sest me oleme huvitav osa universumist,” rääkis Musk.
Hiljuti tunnistas ka Google’i praegune tegevjuht Sundar Pichai, et ettevõtte ChatGPT konkurent Bard on välja arendanud “esilekerkivaid omadusi”, mis tähendab, et ta õpib asju, mida ta ei ole programmeeritud teadma ja et Pichai ei “mõista täielikult” AI käitumist.