Jamie White | Infowars
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) avalikustas uue keskpanga digitaalse valuuta (CBDC), mille eesmärgiks on toetada raskustes olevat rahvusvahelist pangandussüsteemi.
DCMA (The Digital Currency Monetary Authority) teatas IMFi 2023. aasta kevadisel kohtumisel universaalse rahaühiku (Universal Monetary Unit, UMU), mida nimetatakse ka Unicoiniks, loomisest, mis tema sõnul “tugevdab osalevate keskpankade rahapoliitilist suveräänsust”.
DCMA kiidab Unicoini kui “uuendust väärtuse säilitamise krüptograafias, mis põhineb tehisintellektil. See süsteem võtab vastu keskpankade rahapoliitika raamistiku, et tagada selle pidev ostunõudlus, minimaalne hinnakõikumine ja iga-aastased varade hinnastamise eesmärgid.”
DCMA pressiteatest:
Pangad saavad UMU digitaalse valuuta rahakoti külge ühendada SWIFT-koodid ja pangakontod ning teha SWIFT-taolisi piiriüleseid makseid digitaalse valuutarööpme kaudu korrespondentpangasüsteemist täielikult mööda minnes ja seda parima valuutakursside hinnaga ning kohese reaalajalise arveldusega.
Rahvusvahelise Valuutafondi finantsnõuniku Tobias Adriani intervjuus märgib ta: “Piiriülesed maksed võivad olla aeglased, kallid ja riskantsed. Tänapäeva maksete maailmas tuginevad eri jurisdiktsioonides asuvad vastaspooled kulukatele usaldussuhetele, et kompenseerida ühise arveldusvara puudumist koos ühiste eeskirjade ja juhtimisega. Kuid kujutage ette, kui oleks olemas mitmepoolne platvorm, mis suudaks parandada piiriüleseid makseid – samal ajal muutes valuutatehinguid, riskide jagamist ja üldisemalt finantslepinguid.”
DCMA tegevdirektori ja UMU peaarhitekti Darrell Hubbardi sõnul on “see Rahvusvahelise Valuutafondi väljendatud nägemus täpselt see lahendus, mida DCMA keskpankadele kogu maailmas pakub.”
Keskpankade kaitsjate konsortsium kinnitab jätkuvalt, et Unicoin ei asenda vastavate riikide praeguseid seaduslikke maksevahendeid.
Unicoini “ei tohiks kehtestada seadusliku maksevahendina riigisiseste hindade või rahvusvaheliste kaubanduslepingute läbirääkimistel,” ütles DCMA. “Selle asemel tehakse õigusaktiga ettepanek, et UMU jõustataks täiendava rahalise vahendina väärtuse säilitamiseks, mis leevendab võimalikku hooajalist ja kohaliku süsteemset valuuta odavnemist ning mida pakutakse arvelduste ajal maksevahendina.”
See toimub keset kasvavat pangandus- ja finantskriisi, mis algas eelmisel kuul Silicon Valley Banki ja Signature Banki kokkuvarisemisega, kuna Föderaalreserv jätkab intressimäärade tõstmist, et sellega väidetavalt võidelda ajalooliselt kõrge inflatsiooni vastu, mille on põhjustanud aastatepikkune ülemäärane rahatrükkimispoliitika.
Ebakindel finantskeskkond koos Bitcoini ohuga kahjustada valitsuse kontrolli raha üle on ajendanud Föderaalreservi teatama, et nad tulevad selle aasta juulis välja oma CBDCga.
Kodanikuõiguste ja eraelu puutumatuse kaitsjad on hoiatanud, et CBDC kaotab sisuliselt majandusliku autonoomia, sest keskpangad saavad jälgida ja programmeerida, kuidas inimesed oma raha kulutavad. Ehk siis luuakse Hiina sotsiaalse krediidisüsteemi sarnane lahendus.
Seda tunnistas hiljuti ka Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde, kes ütles, et CBDCde eesmärk on koondada finantskontroll keskpankade kätte ja teha seda inimeste finantsvabaduse arvelt.
Samuti ei maksa unustada, et Rahvusvaheliste Arvelduste Panga (BIS) peadirektor Augustín Carstens teatas 2021. aastal, et CBDCd kasutatakse elanikkonna kontrollimiseks.
“Me ei tea, kes kasutab täna 100-dollarilist pangatähte ja me ei tea, kes kasutab täna 1000-peesost pangatähte. Peamine erinevus CBDC puhul on see, et keskpangal on absoluutne kontroll eeskirjade ja määruste üle, mis määravad kindlaks selle keskpanga vastutuse väljenduse kasutamise, ning meil on ka tehnoloogia selle jõustamiseks.”