Kurt Zindulka | Breitbart
Juhtiva Saksa teadlase sõnul tuleks väidetava inimtekkelise kliimamuutustega võitlemiseks iga inimese kohta rakendada individuaalne süsinikdioksiidi piirmäär, et rajada „planetaarnekaitsepiire”.
Hans Joachim Schellnhuber, Potsdam’i kliimamõjude uurimise instituudist (Potsdam Institute for Climate Impact Research – PIK), ütles sel nädalal, et iga inimese kohta peaks kehtima aastane kolme tonni süsinikdioksiidi heitkoguse piirmäär ja need, kes selle limiidi ületavad, peaksid olema sunnitud selle lõbu ise kinni maksma.
Taagesschaule antud intervjuus ütles Schellnhuber, et hetkel on käimas kaks konkureerivat omandiõiguse küsimust, nimelt õigus kulutada oma raha kõrge emissiooniga tegevuste peale ja ülejäänud rahvastiku õigus omada „elamisväärset keskkonda“.
Süsiniku krediidi skeemi puhul toimiks süsteem nii, et need, kes sajandi keskpaigaks ületavad kolme tonni süsinikdioksiidi heitkoguse limiidi, peaksid eraisikuna ostma krediiti neilt, kes püsivad piirmäära raames, soovitas Schellnhuber ja lisas, et „iga inimene saab aastas kolm tonni CO2-te ja kui nad vajavad enamat, siis on nad lihtsalt sunnitud seda juurde ostma.“
Uudisteväljaande andmetel ületab keskmine sakslane praegusel hetkel tunduvalt Schellnhuber’i väljapakutud limiiti ja keskmine kodanik toodab aastas kümme tonni CO2 emissioone. Tsiteerides Pariisi Maailma Ebavõrdsuse laborit, on riigis teatud miljonärid, kes toodavad aastas üle 100 tonni CO2-te ning mõned tuhanded rikkurid üle maailma, kes toodavad üle 2000 tonni aastas.
Lisaks sellele, et ta ei täpsustanud, kuidas inimesed tema eeldusel oma süsiniku heitekoguseid drastiliselt vähendada suudavad, ei kirjeldanud Saksa teadlane ka seda, kuidas seda kavatsetakse kontrollima ja jälgima hakata.
Kuidas sellega ka poleks, eelmisel aastal Davosis toimunud Maailma Majandusfoorumi (WEF) kohtumisel ütles Alibaba grupi president J. Michael Evans, et Hiina tehnoloogiahiiglane on hetkel välja töötamas digitaalset „individuaalse süsiniku jalajälje jälgimise süsteemi“, et ühiskonna heitkoguseid jälgima hakata.
Endine Goldman Sachs’i pankur selgitas: „Tehnoloogia abil arendame me tarbijate võimekust ise oma süsiniku jalajälge mõõta… kuhu me reisime, kuidas me reisime, mida me sööme, mida nad platvormil tarbivad.“
Iroonilisel kombel, võttes arvesse, et hetkel käimas oleval Davosi aastakoosolekul maanduvad Šveitsi suusakuurortis tuhanded eralennukid, lisas Evans, et jälgimissüsteem „motiveeriks inimesi tegema õigeid valikuid isegi siis, kui neile on võimalus teha vale valik.“
Pärast sel nädalal avaldatud raportit Briti konservatiivide (tooride) süsinikuneutraalse plaani kohta, mis kutsus üles järgneva kümne aasta jooksul keelustama uute gaasiboilerite müüki, ütles Brexit’i juht Nigel Farage, et see roheline liikumine muudab Lääne inimesed ainult vaesemaks rikastades samaaegselt kommunistliku Hiina taolisi riike.
„Me tegeleme enesevigastamisega,“ ütles Brexit’i juht. „See ei anna meile majanduslikku kasu vaid teeb kõiki palju vaesemaks ja sellest hoolimata veavad parlamendi liikmed meid majanduslikult karile.“
„Ma ei suuda ette kujutada ühtegi probleemi, mille osas avalikkus ja poliitikud saaksid olla rohkem lõhestunud.“