Chris Morrison | Daily Sceptic
Maailma üks juhtivatest tuumafüüsikutest on andnud nullenergia poliitilise projektile hävitava hinnangu.
Dr. Wallace Manheimer ütles hiljuti avaldatud teadusartiklis, et see oleks moodsa tsivilisatsiooni lõpp. Tuule- ja päikeseenergia kohta kirjutades väitis ta, et eriti traagiline oleks see, “kui see uus infrastruktuur mitte ainult ei ebaõnnestu, vaid maksab triljoneid, hävitab suure osa keskkonnast ja on täiesti ebavajalik”. Ta lisas, et panused on tohutud.
Dr. Manheimeril on füüsika doktorikraad MIT-st.Ta on teinud 50-aastase karjääri tuumaenergiaalaste uuringute alal, sealhulgas töötanud USA mereväe uurimislaboratooriumi plasmafüüsika osakonnas. Ta on avaldanud üle 150 teadusliku artikli. Tema arvates ei ole järgmisel sajandil liiga suurest atmosfääri süsinikdioksiidi sisaldusest tuleneval kliimakiriisi ootamisel “kindlasti mingit teaduslikku alust”. Ta väidab, et ei ole mingit põhjust, miks tsivilisatsioon ei võiks areneda, kasutades nii fossiilkütuseid kui ka tuumaenergiat, minnes järk-järgult üle tuumaenergiale.
On üha enam arvamusi, mis viitavad tuntud tükile ja ütlevad, et keisril ei ole riideid, kui rääkida hetkel moes olevatest rohelistest tehnoloogiatest. Elektriautod, tuule- ja päikeseenergia, vesinik, akusüsteemid, soojuspumbad – kõigil neil on tohutud puudused ja nad ei suuda asendada olemasolevaid süsteeme ilma laastavate tagajärgedeta.
Manheimer juhib tähelepanu sellele, et enne fossiilkütuste laialdast kasutuselevõttu pakkusid energiat inimesed ja loomad. Kuna energiat toodeti nii vähe, “oli tsivilisatsioon vaid õhuke pealispind inimliku viletsuse ja viletsuse mäe peal, mida säilitasid sellised institutsioonid nagu orjandus, kolonialism ja türannia”.
See argument viitab sellele, miks nii paljud rikkad, voorusekujunduslikud kuulsused ei poolda mitte ainult netonulli, vaid “tõelist” nulli, mis tähendab igasuguse fossiilkütuste kasutamise keelustamist. Kuningas Charles ütles 2009. aastal, et tarbimis- ja mugavusajastu on möödas, kuigi mitme mõisa omanikuna tegutsev monarh arvatavasti ei arva, et sellised meeleheitlikud piirangud kehtivad tema enda kohta. Manheimer märgib, et fossiilkütused on laiendanud tsivilisatsiooni hüvesid miljarditele, kuid nende töö ei ole veel lõppenud. “Selleks, et levitada kaasaegse tsivilisatsiooni hüvesid kogu inimkonnale, oleks vaja palju rohkem energiat ja ka uuemaid energiaallikaid,” lisab ta.
Autor märgib, et rõhuasetus valelikule kliimakriisile on muutumas ” kaasaegse tsivilisatsiooni tragöödiaks “, mis on sõltuv usaldusväärsest, taskukohasest ja keskkonnasõbralikust energiast. “Tuuleveskitel, päikesepaneelidel ja varupatareidel ei ole ühtegi neist omadustest,” nendib ta. Seda valearusaama on propageerinud kliimatööstuskompleks, mis koosneb mõnest teadlasest, enamikust meediast, töösturitest ja seadusandjatest. Lisaks, jätkab ta, on see rühmitus kuidagi suutnud veenda paljusid, et atmosfäärisolev CO2, mis on Maa eluks vajalik gaas, mida me ka iga hingetõmbega välja hingame, on keskkonnamürk.
Manheimeri arvates on omakasupüüdlike ettevõtete, suurejooneliste poliitikute ja paanikakampaaniate korraldajate partnerlus “tõepoolest ebapüha liit”. Kliimatööstuskompleks ei soodusta arutelu selle üle, kuidas ületada väljakutse nii, et see oleks kõikidele parim lahendus. “Me ei tohiks olla üllatunud ega imestunud, et kasusaajad on kõige valjemad kisajad, kes kutsuvad poliitikuid üles tegutsema,” lisas ta.
Võib-olla üks parimaid allikaid, kes seab lähenevat kliimakriisi kahtluse alla, on autori sõnul MIT emeriitprofessor Richard Lindzen, üks maailma juhtivaid autoriteete geoloogiliste vedelike liikumise alal:
Tulevaste sajandite jooksul imestavad ajaloolased kindlasti selle üle, kuidas sügavalt vigane loogika, mida varjutas kaval ja järeleandmatu propaganda, võimaldas võimsate erihuvide koalitsioonil tegelikult veenda inimesi peaaegu kõikjal maailmas, et inimtööstusest tulenev CO2 on ohtlik planeeti hävitav mürk. Seda mäletatakse kui maailma ajaloo suurimat massipettust – et CO2, taimede elu, peeti mõnda aega surmavaks mürgiks.
Suur osa dr Manheimeri huvitavast dokumendist lükkab ümber paljude moes olevateimevahendite, mis ümbritsevad politiseeritud “väljakujunenud” kliimateadust, usaldusväärsuse. See on suurepärane lugemine. Arutledes mõnede vastupidiste arvamuste üle, mis lükkavad ümber ilmselgelt valed väited, ütleb ta, et on “eriti masendav” näha, kuidas õpetatud ühiskonnad esitavad väiteid, kuigi väga palju vastupidist teavet on kergesti kättesaadav. Ta juhib tähelepanu sellele, et viimase 10 000 aasta jooksul on Maa peaaegu kindlasti olnud soojem. On olnud soojemaid ja külmemaid perioode, täpselt nagu tänapäevalgi.
Manheimer ütleb, et teabe leidmiseks võib kasutada isegi Google’t, kuigi ta märgib, et ettevõte hoiatab, et ta ei anna teavet “väidete kohta, mis eitavad, et pikaajalised suundumused näitavad, et globaalne kliima soojeneb”.