Kristan T. Harris | The Rundown Live
Mõned meediaväljaanded nimetavad seda „aastakümnete suurimaks meediaskandaaliks“, riigiasutused tegid Twitteriga koostööd, et tsenseerida teavet, isegi kui see oli faktiliselt tõsi.
Korporatiivne ürgmeedia on maha vaikinud teema, mis peaks olema 2023. aasta tähtsaim lugu. Seetõttu võib tekkida küsimus, kas vaikivad korporatiivsed peavoolu meediaväljaanded on sama tüüpi tasulise tsensuurikorralduse osalised, millega Twitter seotud oli.
Kui reitingud on suured, siis miks nad sellest ei räägi? Juba kaks nädalat on NBC, CBS, ABC, CNN ja MSNBC pühendanud „Twitteri toimikutele“ kokku vaid 14 minutit. Kui te ei ole #twitterfiles’i jälgijad, siis siin on 10 kõige hirmutavamat paljastust, mis on avaldatud enamuses ajakirjanik Matt Taibbi poolt.
1. ElonMusk väitis, et peaaegu kõik Twitteri tsensuuri ja riiklike suhetega seotud vandenõud vastasid tõele.
Alex Jonesi poolt toetatud propagandavastane populaarne vandenõukultuur jõudis 2014. aastal oma haripunkti ja on ehk hääbumas, kuid keeldub suremast, kui valitsusel ja korporatsioonidel põhinevad vandenõud jätkuvalt tõeseks osutuvad. Siin kinnitab ElonMusk, et „peaaegu iga vandenõuteooria“ Twitteri kohta on tõene.
2. FBI maksis Twitterile, et sotsiaalmeedia gigant saaks kõiki nende päringuid töödelda.
Valitsusasutused maksid Twitterile päringutega seotud kulude katmiseks 3,4 miljonit dollarit. Selle raha andsid loomulikult Ameerika uhked maksumaksjad.
3. Twitteris töötab nii palju endisi FBI töötajaid, et nad on föderaalametnike täiendavaks töölevõtmiseks loonud salajase Slacki kanali
FBI-st sai sisuliselt Twitteri moderaator, kes pidas sageli planeeritud kohtumisi ja esitas Twitteri poliitikat rikkunud valdavalt konservatiivsete isikute nimed. Eksperdid väidavad, et FBI rikkus sellega Ameerika Ühendriikide põhiseaduse esimese paranduse õigusi. Sotsiaalmeediagigandi töötajad koostasid salajasi musti nimekirju ja tsenseerisid soovimatuid säutse. Twitteris töötas algusest peale murettekitavalt palju endisi FBI agente. Seega ei ole üllatav, et nad töötasid salaja selle nimel, et teised endised föderaalametnikud saaksid organisatsiooni tööle.
See juhtus pärast seda, kui Twitter teavitas 2018. aastal üldsust ekslikult, et sotsiaalmeediaplatvorm ei ole konservatiivseid isikuid varikeelustanud, koostades samal ajal salajasi musti nimekirju.
4. Twitteri juhtkond nõudis Twitteri kontode sulgemist, mis koondavad „tõeseid, kuid ebameeldivaid“ andmeid COVID-19 vaktsiinide kohta, isegi teavet otse CDC-lt.
Pandeemia ajal tundus, et paljud tipptasemel tervishoiutöötajad ja isegi MRNA tehnoloogia looja avastasid, et nende kontod on Twitterist kustutatud. Paljud hoiatasid maskide kandmise, sulgemiste ja ohtude eest, mida kujutab endast kiirustades valminud vaktsiin, mis kasutab puudulikult testitud MRNA nanotehnoloogilist lahendust.
5. Twitter toetas vaikselt Pentagoni varjatud PsyOp-veebikampaaniat
Kirikukomitee ajal saime teada operatsioonist Mockingbird ja sellest, kuidas Luure Keskagentuur infiltreerus meediaväljaannetesse, et kirjutada valitsuse jaoks propagandaartikleid. Vaid mõned aastad tagasi paljastas Ameerika ajakirjanik Abby Martin LKA jahmatava sotsiaalmeedia propagandakampaania, mille käigus kasutati ameeriklaste sotsiaalseks manipuleerimiseks virtuaalseid mõjutajaid. Nüüd on uuriv ajakirjanik Lee Fang avaldanud põhjaliku uurimuse Twitteri failidest ja sellest, kuidas Twitter ignoreeris Pentagoni varjatud psy-op veebikampaaniat, mis kasutas sotsiaalmeedia abil välisriikide arvamuse suunamiseks virtuaalseid mõjutajaid.
6. Twitteri juhtidele avaldati survet Venemaa väärinformatsioonikampaaniate kohta teabe leidmiseks, kuid nad ei suutnud sellistele väidetele mingeid tõendeid esitada
Nii nagu kasutas Ameerika Ühendriikide valitsus 9/11 rünnakuid ameeriklaste hirmutamiseks, meelitades neid loobuma põhiseaduse neljanda paranduse õigusest PatriotAct’i alusel, kasutati Venemaa kokkumängu narratiivi, et avaldada Twitterile survet välisriikide valitsuste väärteabe levitamise piiramiseks. Isegi kui Twitter eitas korduvalt igasugust välismaist mõju, nõudis föderaalvalitsus teema tõstatamist.
7. Twitter sekkus 2020. aasta valimistesse HunterBideni sülearvuti loo tsenseerimisega.
Kutsuge seda võltsimiseks või vigade ohjamiseks, kuid sellegipoolest tsenseeris Twitter teadlikult teavet, millel võis olla tõsine mõju 2020. aasta valimistele. HunterBideni sülearvutis olid mainet kahjustavad pildid ja videod. Ta tegi täiskasvanute seksivideosid, laadis need üles populaarsetele veebilehtedele ja saatis isegi videote lingid oma telefonikontaktile nimega „isa“. See tähendab, et ta saatis oma kodus tehtud videote linke president Joe Bidenile.
8. Valitsus ei ole kontaktis ainult Twitteriga, vaid iga suurema sotsiaalmeedia platvormiga
Twitter pole ainus sotsiaalmeediavõrgustik, kuhu valitsusasutused on sisse imbunud. Facebook, Twitter ja peaaegu kõik sealsed mõjukad sotsiaalmeediaplatvormid.
9. Valitsus loob ja kasutab oma propaganda levitamiseks süvavõltsinguid ja virtuaalseid mõjutajaid
Teadsime, et on vaid aja küsimus, millal arvutite abil genereeritud süvavõltsinguid kasutatakse poliitikas valeuudiste ja väärinfo levitamiseks. Nüüd on meil kinnitus, et Ameerika Ühendriikide ametkonnad kasutavad virtuaalsete mõjutajate loomiseks arvutiga loodud süvavõltsinguid, et välismaist sotsiaalmeediat manipuleerida.
10. Twitteri usalduse ja turvalisuse meeskond leidis, et Trumpi säutsud ei rikkunud nende eeskirju, kuid kustutas konto sellegipoolest
Twitteri töötajad leidsid, et Trump ei ole rikkunud ühtegi nende eeskirja. Veel üks huvitav fakt: puuduvad tõendid selle kohta, et Trumpi administratsioon oleks kunagi teinud Twitterile modereerimispäringuid, et kedagi tsenseerida.
„Arvan, et meil oleks keeruline öelda, et see on õhutamine“ kirjutas üks töötaja asutusesiseses teates, lisades: „On üsna selge, et tema sõnul on „Ameerika patrioodid“ need, kes hääletasid tema, mitte terroristide poolt (võime neid ju nii nimetada?)…“
Teine töötaja nõustus, kirjutades: „Ei näe siin õhutamist.“
„Ka mina ei näe DJT säutsus ilmselget või kodeeritud õhutamist,“ kirjutas Twitteri poliitikaametnik Anika Navaroli. „Vastan valimiskanalis ja ütlen, et meie meeskond on hinnanud ja leidnud, et DJT puhul ei ole toimunud mingeid rikkumisi.“