Jamie White | Infowars
Maailma Majandusfoorum (WEF) avaldas 2023. aastal toimuva Davosi konverentsi peamised teemad.
Davosi konverents on WEFi iga-aastane, ainult kutsetega kohtumine Šveitsis, mis toob kokku valitsuste ja ettevõtete võimueliidi, et ilma demokraatliku järelevalveta koordineerida üleilmseid globalistlikke algatusi.
53. Davosi konverentsi, mis toimub 16.-20. jaanuarini, peateema on “Koostöö killustunud maailmas“, nimetades Ukraina konflikti, COVID-19 tagajärgi, energia- ja toiduainete hinnatõusu ning ohjeldamatut inflatsiooni kui tegureid, mis viivad maailma “ebakindluse ja hapruse” suunas.
Tänane maailm on kriitilises pöördepunktis. COVID-19 pandeemia ja Ukraina sõda on kaks põhjustajat, mis on niigi habrast globaalset süsteemi raputanud. Majanduskasv maailma suurimates riikides on takerdunud, samal ajal kui nad seisavad silmitsi toidu- ja energiahindade tõusust tuleneva tagasilöögiga. Esimest korda pärast 1970. aastaid seisab maailm silmitsi ebakindla tasakaalustamatusega, kus majanduskasv ja inflatsioon liiguvad vastandlikes suundades. See toimub koos suurenenud geomajandusliku killustatusega, finantssektori haavatavusega, sealhulgas pingeliste hindadega ja kõrge võlatasemega, ning kontrolli alt väljunud kliimakriisiga, mis võib võimendada majanduskasvu aeglustumist, eriti tärkava turumajandusega riikides. Kui nende süsteemsete ja omavahel seotud riskidega ei tegeleta, võib “tegude aastakümnest” saada ebakindluse ja hapruse aastakümme.
WEF väidab, et neid probleeme on võimalik lahendada tsentraliseeritud ülemaailmse kontrollisüsteemiga, “eriti neljanda tööstusrevolutsiooni ja kliimamuutuste põhjustatud trendide kontekstis”.
WEF nimetab 5 teemat, mida Davosi tippkohtumisel käsitletakse: energia- ja toidukriis, inflatsioon, erasektori innovatsioon, “sotsiaalsed haavatavused” ja “mitmepoolse maailma” geopoliitilised riskid.
- Praeguse energia- ja toidukriisi lahendamine uue energia-, kliima- ja loodussüsteemi kontekstis.
Tõlge: Kliimamuutuse nimel tuleb süüa putukaid ja kasutada vähem energiat.
- Praeguse kõrge inflatsiooni, madala majanduskasvu ja suure võlakoormusega majanduse lahendamine uue investeerimis-, kaubandus- ja infrastruktuurisüsteemi raames.
Tõlge: Putin ja COVID, mitte keskpankade lõputu rahaprintimine, on süüdi ülemaailmses inflatsioonis, mis hüppeliselt tõuseb.
- Tööstuse praeguste tagasilöökidega tegelemine uue süsteemi raames, mis võimaldab erasektori innovatsiooni ja vastupanuvõime suurendamiseks tipptehnoloogiaid kasutada.
Tõlge: Tõhustada ESGd (Environmental Social Governance – Keskkonnaalane sotsiaalne juhtimine) kui kliimamuutuste vastu võitlemiseks vajalikku ohvrit, et kehtestada ettevõtetele sotsiaalse krediidisüsteemi poliitikat.
- Praeguste sotsiaalsete haavatavustega tegelemine uue töö-, oskuste- ja hooldussüsteemi kontekstis.
Tõlge: Isiklik suveräänsus tuleb vaktsiinipasside ja keskpankade digitaalsete valuutade kaudu loovutada globaalsele valitsussüsteemile.
- Praeguste geopoliitiliste ohtudega tegelemine uue dialoogi- ja koostöösüsteemi kontekstis mitmepolaarses maailmas.
Tõlge: Te ei oma midagi ja olete õnnelikud.
WEFi teatel esinevad kohtumisel “peamised riigipead ja valitsusjuhid ning toimuvad erinevad geoökonoomilised ja geopoliitilised arutelud”.
Konkreetselt on kutsed saadetud 2500 juhile valitsustest, ettevõtlusest ja kodanikuühiskonnast, sealhulgas globalistliku organisatsiooni 1000 partnerettevõtte tegevjuhtidele ja esimeestele, G7 ja G20 riikide avaliku elu tegelastele, juhtidele juhtivatest kodanikuühiskonna, töö- ja meediaorganisatsioonidest, samuti akadeemikutele ning asutaja Klaus Schwabi noortele globaalsetele juhtidele.
WEFi juhtkonda kuuluvad sellised globaalse eliidi isikud nagu BlackRocki tegevjuht Larry Fink, IMFi direktor Kristalina Georgieva, CERNi direktor Fabiola Gianotti, USA endine asepresident Al Gore, Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde, MIT president L. Rafael Reif, Nestlé tegevjuht Mark Schneider, Kanada asepeaminister Chrystia Freeland ja Maailma Kaubandusorganisatsiooni direktor Ngozi Okonjo-Iweala.