Oculus Rift VR peakomplekti looja Palmer Luckey sõnul on ta loonud uue virtuaalreaalsuse seadme, mis teeb kasutajale ka päriselt otsa peale, kui ta saab surma mängus, mida ta parasjagu mängib.
#Oculus co-founder claims to have made a VR headset that can literally kill you if you die within the game (named ‘NerveGear’) 🤯 pic.twitter.com/wv8QgbnKlj
— LetsCinema (@letscinema) November 8, 2022
30-aastane ettevõtja sai inspiratsiooni animasarjast nimega “Sword Art Online” kus mängijad on virtuaalmaailmas lõksus ja kui nad kaotavad, siis nende peakomplekt tapab nad ka reaalsuses.
“Mõte siduda oma reaalne elu virtuaalse avatariga on mind alati paelunud – tõstes panused maksimaalsele tasemele, sunnib see inimesi põhjalikult ümber mõtlema, kuidas nad suhtlevad virtuaalmaailmaga ja selle sees olevate mängijatega,” kirjutas Palmer hiljutises blogipostituses.
“Viimseni lihvitud graafika võib muuta mängu tõelisemaks, kuid ainult oht, millel on tõsised tagajärjed muudab mängu tõeliseks nii teile kui ka kõigi teiste mängijate jaoks. See on videomängude mehaanika valdkond, mida pole kunagi uuritud, hoolimata sellest, et teiste reaalsete spordialade panused on sama kõrged,” lisas ta.
Palmeri sõnul on ta juba välja mõelnud selle osa peakomplektist, “mis su tapab”, kuid ta ei selgita, kuidas seda katsetati.
Küll aga kirjeldas ta, kuidas tema loodud peakomplekt kasutaja teise ilma saadab:
Ma kasutasin kolme lõhkelaengu moodulit, mida ma tavaliselt kasutan teiste projektide tarbeks. Ühendasin need fotoanduriga, mis suudab tuvastada, kui ekraan teatud sageduse ja punasena vilgub, mis muudab selle integreerimise väga lihtsaks. Kui kuvatakse õige “mäng läbi” teade, siis see vallandab lõhkelaengud, mis hävitavad hetkega kasutaja aju.
Mees tunnistas, et praegu võib see seade kasutaja kogemata ka valel ajal tappa ja see on ka põhjus, miks ta pole ise seda veel kasutada julgenud.
Oma blogipostituse lõpetuseks ütles Palmer lugejatele: „Hetkel on see vaid kontorikunst, mõtlemapanev meeldetuletus mängude kujundamise uurimata võimalustest. Minu teada on see ka esimene mitteilukirjanduslik näide VR seadmest, mis võib kasutaja reaalselt tappa. See ei jää viimaseks. Metaversis näeme.”