Kelen McBreen | Infowars
Sõltumatu Hispaania inimõiguste töörühm Safeguard Defenders avaldas käesoleva kuu alguses aruande, milles kirjeldatakse üksikasjalikult Hiina Kommunistliku Partei (CCP) poolt 2022. aasta alguses käivitatud ülemaailmset politseioperatsiooni.
Septembri alguse seisuga on Hiina valitsus loonud vähemalt 30 seirejaama 25 linnas 21 eri riigis, sealhulgas Saksamaal, Suurbritannias, Rootsis, Hispaanias, Prantsusmaal, Itaalias, Ukrainas ja mujal Euroopas ning ka väljaspool seda.
Hispaania inimõiguste grupi sõnul rikub Hiina rahvusvahelisi seadusi ja võib rikkuda nende riikide territoriaalset terviklikkust, kus kontorid tegutsevad.
Aruande pealkiri on „110 Overseas: Chinese Transnational Policing Gone Wild” (“110 meretagust: Hiina rahvusvaheline politseitöö kisub metsikuks”).
Organisatsioon leidis oma uurimuses, et: “ajavahemikus aprill 2021 kuni juuli 2022 ‘veenis’ Hiina politsei 230 000 väidetavat põgeniku, et nad vabatahtlikult Hiinasse naaseksid, samas avaldades, et mõningad neist polnud ühtegi kuritegu toime pannud.
Hiina politseijõud “veensid” välismaal elavaid või seal viibivaid Hiina kodanikke koju naasma ning ähvardasid nende Hiinas elavaid pereliikmeid, sõltumata sellest, kas neist kellelgi oli seotust mõne väärteoga või mitte.
Aruande kohaselt on selline Hiina politsei poolne kahtlusaluste pereliikmete ahistamise ja hirmutamise vorm potentsiaalne inimõiguste rikkumine.
Uurijate andmetel võttis Hiina 2. septembril vastu uue seaduse, mis jõustub 1. detsembril ning mille alusel kehtestatakse “kogu maailmas teatud kuritegude puhul (pettus, telekommunikatsioonipettus, võrgupettused jne) eksterritoriaalsus ja seda nii hiinlaste kui välismaalaste suhtes.”
Raporti kokkuvõttes kutsutakse ka teisi riike Hiina tegevusel silma peal hoidma ning märgitakse, et: “Kuna selliseid operatsioone arendatakse edasi ja luuakse uusi mehhanisme, siis on selge, et riikides, kus kehtivad üldised inimõigused ja õigusriigi printsiibid, tuleb selliste praktikate kohta kiiresti uurima, et teha kindlaks nende programmide kohalikud töötajad ning maandada riski, mis mõjutab üha suuremat hulka inimesi.”
Selliseid arenguid tuleb tähelepanelikult jälgida ja suveräänsed riigid kogu maailmas peaksid oma kohalikest kommunistlikest kahjuritest vabanema.