Paul Bois | Breitbart
Sellel nädalal allkirjastas California kuberner seaduseelnõu, mis lubab kliimamuutustega võitlemiseks surnud inimesi komposteerida.
Viidates suurtele CO2 heitkogustele, mis inimeste tuhastamisega kaasnevad, annab eelnõu inimestele veel ühe võimaluse inimjäänustega tegelemiseks, kui nad ei soovi, et neid peale surma maetakse või kremeeritakse. Seda protsessi nimetatakse “looduslikuks orgaaniliseks reduktsiooniks” (NOR).
„Protsessi käigus pannakse laip koos puiduhakke ja lilledega korduvkasutatavasse terasmahutisse, et seda õhutada – see võimaldab mikroobidel ja bakteritel jäänuseid lagundama hakata,” kirjutab Daily Mail. „Kuu ajaga on laip täielikult lagunenud ja mullaks muutunud.“
Väidetavalt tekib krematooriumitest aastas 360 000 tonni süsinikdioksiidi.
Eelnõu koostanud California Demokraatide Assamblee liige Cristina Garcia, ülistas NORi kava kui suurepärast ja “keskkonnasõbraliku” võimalust inimjäänustest vabanemiseks. Ta kirjutas:
Arvestades, et kliimamuutused ja merevee taseme tõus on reaalsed ohud meie keskkonnale, on see hea alternatiivne meetod, mis ei tekita meie atmosfääri heitkoguseid juurde. Ma ootan põnevusega, et ma saaks ka peale surma võidelda puhtama õhu eest, kasutades oma komposteeritud jäänuseid puu istutamiseks.
Eelnõu järgi on inimjäänuste ilma loata ühendamine ebaseaduslik, välja arvatud juhul kui inimesed on omavahel sugulased. Samuti on ebaseaduslik tekkinud mulda müüa või kasutada seda põllumajanduslikel eesmärkidel.
Katoliku kirik seisab eelnõule tugevalt vastu, selgitades, et selline laipade lagundamise meetod on mõeldud kariloomade, mitte inimest jaoks.
“Põhimõtteliselt kasutab NORi süsteem sama protsessi, mis koduaedade kompostimise süsteem,” ütles California katoliku konverentsi tegevdirektor Kathleen Domingo. Ta lisas:
Sellist kõrvaldamismeetodit kasutatakse selleks, et vähendada surnud rümba kaudu haiguse edasikandumise võimalust. Samal viisil inimjäänustest vabanemine tekitab vaimse, emotsionaalse ja psühholoogilise distantsi surnud inimeste suhtes.
Seadus jõustub alles 2027. aastal ning järgib Washingtoni, Colorado ja Oregoni osariikide eeskuju, kus sarnast meetodit juba kasutatakse.