Steve Watson | Summit News
Alates tänasest peavad kõik naised Ungaris, kes soovivad teha aborti, kuulama enne protseduuri läbimist beebi südamelööke.
„Patsiendi meditsiinilises ajaloos peab olema fikseeritud, et tervishoiuteenuse osutaja tutvustas rasedale naisele, selgelt tuvastataval viisil, loote elutähtsate funktsioonide toimimist,“ ütles riigi siseminister Sándor Pintér.
Pintéri sõnul ei ole selle nõude täitmiseks tarvis uut seadust, sest tegemist on jätkuga 1992. aasta abordiseadusele.
Ungari vasakpoolse partei Párbeszéd aseesimees Tímea Szabó on siiski arvamusel, et selline reegel on järjekordne samm abordi täieliku keelustamiseni ja nõuab selle tühistamist.
Ungari on juba pikemat aega püüdnud erinevate meetmetega oma kodanike julgustada rohkem lapsi saama.
2019. aastal teatas riik, et jagab 30 600 eurot abielupaaridele, kellel on kolm või enam last.
Abielupaar saab abiellumisel valitsuselt laenuks 30 600 eurot. Laenu tuleb tagasi maksta seni, kuni paaril on kolm last. Sellel hetkel laen tühistatakse.
Erinevalt teistest Euroopa riikidest püüab Ungari tagada, et ta ei sõltuks oma rahvaarvu säilitamiseks massiimmigratsioonist.
2020. aastal kuulutas riigi praegune president Katalin Novák, kes siis oli riigi perekonnaminister, et selline poliitika töötab väga hästi.
“Hiljutised demograafilised näitajad räägivad enda eest; abielude arv on 40 aasta kõrgeimal tasemel ja sündimus on 20 aasta kõrgeim, samas kui lahutuste arv ei ole olnud nii madal viimase kuue aastakümne jooksul,” ütles Novák.
See võiks anda mõtteainet ka teistele Euroopa riikidele.