Peeter Proos | Vanglaplaneet
Prantsusmaa president Emmanuel Macron teatas, et “külluse lõpp” on saabunud ja tema rahvas peab “demokraatia kaitsmiseks” ohvreid tooma.
„Me elame suurte murrangute ajal,” ütles Macron kolmapäevasel pressikonverentsil.
“Esiteks seetõttu, et me oleme tunnistajaks – ja mitte alles alates sellest suvest, vaid juba paar aastat – selle lõpule, mida me võisime pidada külluseks.”
“Ja nende jaoks, kes seda aega nautisid, on see ka muretu elu lõpp.”
“Meie vabadusel, millega me oleme oma elus harjunud, on oma hind,” jätkas ta, “ja mõnikord peame me selle kaitsmiseks teatud ohvreid tooma.”
NEW – French President Macron proclaims the "end of abundance," cites sacrifices to "defend freedom."pic.twitter.com/0593aH9xYb
— Disclose.tv (@disclosetv) August 24, 2022
Macron hoiatas eurooplasi, kes on juba niigi Ukraina konflikti tõttu Venemaale kehtestatud sanktsioonide pärast kannatanud, veelgi suuremate energiakulude eest, millega nad tuleval talvel arvestama peavad.
“Lähinädalatel peab Macroni valitsus otsustama, kas uuendada aasta lõpus lõppevaid elektri- ja gaasihindade piirmäärasid ning säilitada kütuse hinnaalandused, mis on koos aidanud hoida Prantsuse inflatsiooni madalamal kui paljudel Euroopa konkurentidel, kuid koormavad samas tugevalt riigi rahandust,” teatas Reuters kolmapäeval.
“Prantsusmaa ei suuda säilitada energiahindade ülemmäära, et aidata majapidamistel igavesti hüppelise inflatsiooniga toime tulla,” ütles valitsuse pressiesindaja Olivier Veran pärast kabinetinõupidamist. “Hinnad võivad tõusta,” ütles ta.
Hüppeliselt kõrge inflatsiooni ja pikaleveninud Ukraina konflikti tõttu on euro viimase nädala jooksul langenud 20 aasta madalaimale tasemele ning energiahinnad tõusevad seetõttu sel talvel taevasse.
Macroni märkused on sarnased Joe Bideni kevadiste sõnadega, kui ta keelustas Venemaa nafta impordi, öeldes ameeriklastele, et nad peavad Ukraina päästmiseks oma elus ohvreid tooma.
“See on samm, mille astume Putinile täiendava valu tekitamiseks,” ütles Biden märtsis. “Kuid kulud on ka siin Ameerika Ühendriikides. Ütlesin, et olen kohe algusest ameeriklastega aus. Ja kui ma sellest esimest korda rääkisin, ütlesin ma, et vabaduse kaitsmine läheb maksma – see läheb maksma ka meile, USA-s.“
Ei ole asjalood erinevad ka Eestis ja meie peavoolukanalid vahendavad täpselt samu jutupunkte. Alles eile rääkis Postimehe otsesaates filmilooja ja kommunikatsiooni ekspert Ilmar Raag, et hoolimata kõikidest eesootavatest raskustest, ei tohi me loobuda Ukraina abistamisest.
„Talv on tulekul ja see tuleb kindlasti raske kogu Euroopale ning samas veelgi raskem Ukrainale,“ rääkis Raag.
„Hoolimata sellest, et meil endil on samuti tulemas rasked ajad, kus inimesed mõtlevad kommunaalkuludele ja elektri hinnale, on iga sõnum, mille me saadame, praegu Ukrainale oluline.“
„Samas Ukraina poolt vaadatuna, kui ka neil tekib tunne, et talvel on majad külmad ja võib-olla ei saa suure võimu vastu, siis, kui nad näevad inimesi, kes neile lootusrikkalt (ka ise samamoodi külmetades ja tühja kõhtu kannatades – PP ) otsa vaatavad, on täiesti selge, et see annab jõudu,“ lisas Raag.
Inimeste elatustaseme drastiline kahanemine on kogu läänes vastuvõetava Maailma Majandusfoorumi Suure lähtestamise ehk Build Back Better tegevuskava põhijoon.
Ukraina konflikt on lihtsalt andnud globalistidele mugava ettekäände, et edendada Suure lähtestamise kava ilma suurema avaliku pahameeleta, kuna inimesed on massimeedia sõjapropaganda poolt, mis väidab, et Ukrainat tuleb iga hinna eest kaitsta, korralikult ajuloputatud.