Adan Salazar | Infowars
Maailma Terviseorganisatsioonil tuleb hakata oma rahvusriikidelt suveräänsust röövivat pandeemialepet ümber tegema, kuna mitmed riigid ja kogu Aafrika kontinent lükkas selle praeguse versiooni tagasi.
Eelmisel kuul kogunenud Maailma Terviseassamblee istungil esitati vastu võtmiseks rahvusvahelise tervise-eeskirjade muudatused, mis annaks WHO-le liikmesriikide üle meditsiinilise kontrolli.
Kuid pandeemialeppe sai tagasilöögi, kuna 25. mail lükkas Botswana juhitud 47 liikmeline Aafrika delegatsioon selle tagasi.
Nädal varem teatas ka Brasiilia president Jair Bolsonaro, et tema riik ei kirjuta pandeemia lepingule alla, ning kinnitas, et Brasiilia ei loovuta oma suveräänsust sellele globalistlikule institutsioonile.
„Brasiilia ei mõtlegi ennast selle lepinguga siduda. Brasiilia on autonoomne riik,” teatas Bolsonaro, kes on varem ähvardanud ka WHO-st väljuda.
Lisaks lükkasid lepingu tagasi India, Hiina, Lõuna-Aafrika, Iraan, Malaisia ja Venemaa, teatas Austraalia Queenslandi osariigi parlamendiliige Stephen Andrew.
„Lõpuks olid WHO ja selle rikkamate riikide esindajad taganema sunnitud,“ rõhutas Andrew Facebookis, kuid lisas, et “Nad ei ole siiski alla andnud – kaugel sellest.”
“Selle asemel tegid nad seda, mida nad alati teevad, lähevad ringiga. Kokku kutsuti uus töörühm, et esitada „tehnilised soovitused kavandatud muudatuste kohta”, mis esitatakse uuesti koos pandeemialeppega 2024. aastal toimuval 77. Maailma Terviseassamblee istungil.
Politico EU annab teada, et lepingu vastu võtmise asemel võttis Terviseassamblee vastu USA delegatsiooni esitatud resolutsiooni, mis paneb paika ajakava rahvusvaheliste tervise-eeskirjade (IHR) muudatuste jõustumiseks,” tunnistades samas, et IHR dikteerib “kuidas riigid peaksid teatama võimalikust uuest rahvatervise ohust ja määratlema WHO rolli.”
Politico EU kirjutab Maailma Terviseassamblee istungil vastu võetud resolutsiooni kohta:
Riikide poolt reede õhtul ametlikult kokku lepitud kompromissi kohaselt tehti kavas muudatus ja nüüd on riikidel tervishoiueeskirjade muudatuste tagasi lükkamiseks aega üheksa kuu asemel 10 kuud. Kava teksti jäi sisse, et kõik määruse muudatused jõustuvad 12 kuu pärast.
Teksti lisati uus lõik, mis viitab täiskogul vastu võetud otsusele, mille kohaselt arutab töörühm tulevasi rahvusvaheliste tervise-eeskirjade muudatusettepanekuid. Uues tekstis märgitakse ka, et kõnealune rühm uurib muudatusettepanekuid, mis käsitlevad „konkreetseid ja selgelt määratletud küsimusi ja väljakutseid, sealhulgas võrdõiguslikkust, tehnoloogilist või muud arengut, või lünki, mida ei ole võimalik muul viisil tõhusalt lahendada”.
Austraalia parlamendiliige Stephen Andrew hoiatab, et WHO-d ei ole nii kerge heidutada ja soovitab inimestel sunniviisiliste direktiivide, resolutsioonide ja volituste osas valvel olla. Sealhulgas nende osas, mis puudutavad digitaalset ID-d.