NATO ametlikest dokumentidest selgub, et sõjaline liit töötab välja uut nn kognitiivse sõja taktikat inimeste ajude kätte saamiseks, et muuta igaüks meist potentsiaalseks relvaks.
Vanglaplaneet toob teieni kaheksa osalise Ben Nortoni artikli, milles kirjeldatakse põhjalikult, et NATO ei tegele kognitiivsete relvade arendamisega mitte ainult kaitse, vaid ka ründe ja ühiskonna kahjustamise eesmärgil. Muu hulgas hoiatatakse organisatsiooni dokumentides, et ka vastane kasutab seda taktikat ja inimesed võivad enesele teadmata käituda vaenlase tahte järgi.
NATO liikmesriikide valitsused töötavad välja nn kognitiivse sõjapidamise taktikat, kasutades potentsiaalset Hiina ja Venemaa ohtu, et õigustada lahingut inimeste ajude kätte saamiseks ja muuta igaüks meist relvaks.
NATO enda dokumentidest selgub, et nad töötavad välja uusi sõjapidamise vorme, et pidada „lahingut aju pärast“.
USA juhitud NATO sõjaline kartell on oma vastaste vastu sõdides katsetanud uudseid hübriidsõja viise, sealhulgas majandussõda, kübersõda, infosõda ja ka psühholoogilist sõjapidamist.
Nüüd on NATO välja töötamas täiesti uut tüüpi võitlust, mis on nimetatud kognitiivseks sõjapidamiseks. Uus meetod, mida kirjeldatakse kui „ajuteaduste relvastamist“, hõlmab „üksikisiku häkkimist“, kasutades selleks ära „inimese aju haavatavusi“, et rakendada keerukamat „sotsiaalset insenerikunsti“.
Kuni viimase ajani oli NATO jaotanud sõja viide erinevasse operatiivvaldkonda: õhk, maa, meri, kosmos ja küberruum. Kognitiivse sõjapidamise strateegiate arendamisega on sõjaline liit aga arutamas uut, kuuendat tasandit: nn inimvaldkonda.
NATO poolt 2020. aastal rahastatud uuringus selle uue sõjapidamisviisi kohta sõnastati selgelt: „Kui eelnevas viies valdkonnas kasutatavad meetmed rakendatakse selleks, et avaldada mõju inimvaldkonnale, siis kognitiivse sõjapidamise eesmärk on muuta igaüks relvaks.“
„Aju saab 21. sajandi lahinguväljaks,“ rõhutatakse aruandes. „Inimesed on võitlusareen“ ja „tulevased konfliktid poliitilise ja majandusliku võimu sõlmpunktides toimuvad tõenäoliselt esmalt digitaalselt ja seejärel füüsiliselt inimeste vahel.“
Kuigi NATO toetatud uuringus rõhutati, et suur osa selle kognitiivse sõjapidamise alastest uuringutest on mõeldud kaitse-eesmärkidel, mööndi ka, et sõjaline liit töötab välja ründavat taktikat, märkides et: „Inimest on sageli väga kerge kahjustada ja seda tuleks meeles pidada, et kaitsta NATO inimkapitali, aga ka selleks, et saaksime kasu meie vastaste haavatavusest.”
NATO raportis öeldakse selgesõnaliselt, et „kognitiivse sõjapidamise eesmärk on kahjustada ka ühiskonda, mitte ainult sõjaväge“.
Kuna NATO sihtmärgiks on terve tsiviilelanikkond, rõhutati aruandes, et Lääne sõjavägi peab tegema tihedamat koostööd akadeemiliste ringkondadega, et muuta sotsiaal- ja humanitaarteadused relvaks ning aidata liidul oma kognitiivse sõjapidamise võimekust arendada.
Uuringus kirjeldati seda nähtust kui „ajuteaduse militariseerimist“. Kuid näib olevat selge, et NATO kognitiivse sõjapidamise arendamine viib kõigi inimühiskonna ja psühholoogia aspektide militariseerimiseni, alates kõige intiimsematest sotsiaalsetest suhetest kuni mõistuse endani.
Selline kõikehõlmav ühiskonna militariseerimise plaan kajastub NATO paranoilises toonis kirjutatud raportis, milles hoiatatakse „loodud viienda kolonni eest, kus igaüks käitub enda teadmata ühe meie konkurendi plaanide kohaselt“. Uuringust selgub, et need konkurendid, kes väidetavalt lääne teisitimõtlejate teadvust ära kasutavad, on Hiina ja Venemaa.
Teisisõnu näitab see dokument, et NATO sõjalise kartelli liikmed näevad üha enam ohtu oma enda riigi rahvas, kartes et tsiviilisikud on potentsiaalsed Hiina või Venemaa uinuvad rakukesed, halastamatu nn viies kolonn, mis seab ohtu „lääne liberaalsete demokraatiate“ stabiilsuse.
NATO hübriidsõja uudsete vormide arendamine toimub ajal, mil ka liikmesriikide sõjalised kampaaniad on suunatud oma riigi elanikkonna vastu.
The Ottawa Citizen teatas eelmise aasta septembris, et Kanada sõjaväe ühisoperatsioonide juhtkond kasutas Covid-19 pandeemiat ära, et pidada infosõda oma kodumaise elanikkonna vastu, katsetades Kanada tsiviilisikute peal propagandataktikat.
NATO-sisesed aruanded viitavad sellele, et käesoleva raporti avalikustamine on vaid pinnavirvendus uute ebaharilike sõjapidamismeetodite laines, mida Lääne sõjavägi kogu maailmas kasutab.
Järgmine osa: Kanada korraldab kognitiivse sõjapidamise alast NATO innovatsioonivõistlust