Peeter Proos | Vanglaplaneet
Inimõiguste professor Francis Boyle, kes koostas 1989. aasta USA bioloogiliste relvade terrorismivastase seaduse rakendusaktid, sõnul on Ukrainas tegutsevatel Pentagoni biolaboritel vaid üks eesmärk ja selleks on inimeste tapmine.
„Tuginedes minu teadmistele ja kogemustele ning kõigele, mida ma olen avalikest dokumentidest lugenud, siis jah, need seal [Ukrainas] on bioloogilised sõjarelvad, bioloogilised ründerelvad. Tegemist on Pentagoni relvalaboritega ning pidage meeles, et Pentagon ei tee misjonitööd – nad tapavad inimesi. Ja just selle eesmärgiga need seal ongi,“ rääkis Boyle intervjuus Owen Shroyerile.
„Tõepoolest, Odessas on BSL-3 labor,“ märkis Boyle ja lisas, et „Kui uurida BSL-3 laborite veebilehti, mida ma olen korduvalt teinud, siis selgub, et need on mõeldud kõikvõimalike bioloogiliste relvade uurimiseks, arendamiseks, katsetamiseks ja kogumiseks, kasutades DNA geeni ja funktsiooni võimendamise tehnoloogiat.“
„Iga USA kodanik ja elanik, kes sellise sünteetilise bioloogiaga, mis on sees ka minu bioloogilise terrorismi vastases seaduses, tegeleb, peaks saama selle seaduse kohaselt eluaegse vanglakaristuse.“
Boyle märkis, et hiljuti tunnistas ka USA asevälisminister Victoria Nuland, Ukraina biolaborite olemasolu.
Nuland on teada tuntud neokonservatiiv ning neokonservatiivid on bioloogilise sõjapidamise uurimise ja arendamisega tegelenud alates Reagani ajast, kui nad võimule said.
Samuti on teada, et Nuland mängis kriitilist rolli ka Ukraina demokraatlikult valitud valitsuse kukutamise juures ja nad on siiani Kiievis võimul.
Boyle ütles, et ta kirjutas oma 2005. aasta raamatus „Biowarfare and Terrorism“ („Biosõda ja terrorism“), kuidas neokonservatiivid oma 2000. aasta raportis „Rebuilding America’s Defenses“ („Ameerika kaitsejõudude taastamine“) soovitasid avalikult Ameerika Ühendriikide valitsusele, võtta vastu arvukaid poliitikaid, sealhulgas arendada bioloogilist sõjapidamist.
„Ma tsiteerin,“ sõnas Boyle, „Arenenud bioloogilise sõjapidamise vormid, millega on võimalik rünnata kindlaid genotüüpe, võivad muuta terrorismis kasutatava bioloogilise sõja, poliitiliselt kasulikuks tööriistaks”.
Boyle kinnitas, et Pentagon on etnilist päritolu bioloogiliste relvadega tegelenud juba pikalt ja ameeriklased on varasemalt käinud Venemaal DNA proove kogumas.
„Sel ajal küsisid venelased minu käest, et miks seda DNA-d kogutakse? Ma siis selgitasin neile, et püütakse välja töötada etnilisi biorelvi, millega oleks võimalik läbi viia etniliste venelaste genotsiidi,“ rääkis Boyle.
Ameerika Ühendriikide valitsus ja Pentagon on juba mõnda aega rakendanud laiaulatuslikku Venemaa bioloogilise sõja laboritega piiramise poliitikat, samadega, mis meil on ka Kesk-Aasias. Neid saab kasutada Venemaa vastaste bioloogilise sõja eelpostidena,“ selgitas Boyle ja lisas, et tema arvates on see väga selge muster.
Juba 2020. aasta veebruaris kinnitas Dr Francis Boyle, et COVID-19 põhjustav koroonaviirus pääses välja Wuhani BSL-4 laborist. Kui sel ajal võis veel väita, et tegemist on vandenõuteooriaga, siis tänaseks on küllaldaselt tõendeid, mis näitavad, et COVID-19 on Wuhani laboris loodud ja sealt välja pääsenud.
NB: Vanglaplaneedi Ukraina konflikti teemalised kajastused lähtuvad ajakirjanduseetika koodeksi põhimõttest, et sõna peavad saama konflikti mõlemad pooled. Eesmärgiks on tuua välja ka see informatsioon, mida Eesti peavoolumeedia ei kajasta, et inimestel oleks võimalik materjale läbi töötades oma arvamus kujundada. Hetkel jätkub sama olukord, mis nn Covidi ajal, et meedia ja poliitikud ütlevad rahvale ette, kuidas õige mõelda on – see ei ole vaba ühiskonna tunnus. Vanglaplaneet on sõja vastu ja selle kiire lõppemise poolt, kuid konflikti pole võimalik deeskaleerida, kui inimestele söödetakse ette vaid ühe poole propagandat, mis on „õige“ ja teist poolt ei kuulata, sest nemad ainult „valetavad“. Selliselt käitudes pinged ainult suurenevad. Tuleb küsida, kellele on see kasulik, kui usume vaid ühe poole „tõde“ ja kas need „tõekuulutajad“ on kuidagiviisi tõestanud, et neile lähevad inimeste kannatused korda – või pigem vastupidi?