Steve Watson | Infowars
Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel ütles nädalavahetusel ajakirjanikele, et kui NATO sekkub Venemaa ja Ukraina vahelisse konflikti, viib see peaaegu kindlasti kolmanda maailmasõjani, mis saab olema tuumasõda.
Michel ütles Hispaania ajalehele El Pais: “Venemaa on tuumariik ja me teame väga hästi, et kui see konflikt muutub konfliktiks NATO ja Venemaa vahel, siis laskume me kolmandasse maailmasõtta.”
Belgia endine peaminister lisas, et igasugune ülemaailmne konflikt tähendaks tuumarelvade tõttu “teistsugust mõõdet”.
Kaks nädalat tagasi ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov, et kui peaks toimuma kolmas maailmasõda, siis oleks see “tuumasõda” ja “hävitav”, kuna Moskva pani oma tuumajõud “erilisse lahingukorda“.
Ma pooldan pragmaatilisust,” märkis Michel, lisades: “Me peame rääkima nendega, kes täna Kremlis istuvad,” põhjendades, et “demokraatlikud riigid” peaksid suhtlema teiste riikidega, isegi kui need “ei ole demokraatlikud”.
Michel märkis ka, et EL püüab “toetada Ukrainat nii palju kui võimalik, süvendamata konflikti”, kuid hoiatas, et keelde on juba rikutud, andes Ukrainale 1 miljardi dollari ulatuses sõjalist abi.
Michel möönis, et vaatamata Ukraina valitsuse palvetele, et Ukraina saaks kohe ELiga liituda, “on laienemine tundlik teema, mille suhtes ei ole kõik Euroopa riigid ühel meelel.”
Eelmisel nädalal väitsid USA luureametnikud, et Vladimir Putin soovib meeleheitlikult Ukraina konflikti lõpetada ning mõned neist väitsid, et ta võib selle saavutamiseks mõnes Ukraina linnas taktikalist tuumarelva kasutada.
Väidetavalt on Putin oma perekonna ümber paigutanud Siberi salajasse maa-alusesse linna, et tuumasõjaks valmistuda.
Otsus tuli peale seda, kui Venemaa kaitseministeerium väitis, et Ukraina luure on kokku leppinud venevastaste äärmuslastega, et korraldada Ukraina Harkovi linnas asuvale tuumareaktorile valerünnak.
Ukraina valitsus teatas eelmisel nädalal, et peale Venemaa rünnakut tuumajaamale on nad avastanud “kõrgenenud kiirgustaseme” ning kutsus NATOt üles kehtestama lennukeelutsooni. Hiljem selgitasid IAEA ametnikud et mingit radiaktsioonileket ei ole avastatud.
NB: Vanglaplaneedi Ukraina konflikti teemalised kajastused lähtuvad ajakirjanduseetika koodeksi põhimõttest, et sõna peavad saama konflikti mõlemad pooled. Eesmärgiks on tuua välja ka see informatsioon, mida Eesti peavoolumeedia ei kajasta, et inimestel oleks võimalik materjale läbi töötades oma arvamus kujundada. Hetkel jätkub sama olukord, mis nn Covidi ajal, et meedia ja poliitikud ütlevad rahvale ette, kuidas õige mõelda on – see ei ole vaba ühiskonna tunnus. Vanglaplaneet on sõja vastu ja selle kiire lõppemise poolt, kuid konflikti pole võimalik deeskaleerida, kui inimestele söödetakse ette vaid ühe poole propagandat, mis on „õige“ ja teist poolt ei kuulata, sest nemad ainult „valetavad“. Selliselt käitudes pinged ainult suurenevad. Tuleb küsida, kellele on see kasulik, kui usume vaid ühe poole „tõde“ ja kas need „tõekuulutajad“ on kuidagiviisi tõestanud, et neile lähevad inimeste kannatused korda – või pigem vastupidi?