Rootsi võitleb psühholoogiliste vahenditega “desinformatsiooni vastu”, kinnitades, et tegemist pole “tõeministeeriumiga”

Christina Maas | Reclaim The Net

Rootsi katsetab “desinformatsiooni” vastu võitlemiseks uusi vahendeid. Valitsus asutas “Psühholoogilise Kaitse Agentuuri”, mis nende sõnul võitleb valeinformatsiooni, propaganda ja psühholoogilise sõjaga.

Uue agentuuri missiooniks on desinformatsiooni tuvastamine ja kogukonna „harimine“, et see peaks vastu kahjulikele väärinfokampaaniatele, teatab The Record.

Agentuuri juht diplomaat Henrik Landerholm ütles Rootsi raadiojaamale antud intervjuus, et sellised riigid nagu Hiina, Iraan ja Venemaa on Rootsis desinformatsioonikampaaniate peamised allikad. Ta tõi näiteks ka Venemaa katse sekkuda USA valimistesse.

Rootsi juhid on varemgi hoiatanud üha kasvava valeinformatsiooni ohu eest. Hiljuti süüdistati Venemaad Rootsi riigi valimistesse sekkumises ning peale seda hakati riigis ühiselt desinformatsioonikampaaniate vastu võitlema.

Valeinfo tõkestamiseks koolitati tuhandeid riigiametnike ning tehti koostööd sotsiaalmeedia ettevõtete ja ajakirjanikega. Just need tegevused andsid tõuke uue agentuuri loomiseks.

Intervjuus rõhutas Landerholm, et uue agentuuri töö ei ole levitada valitsuse propagandat.

“Tegemist ei ole tõeministeeriumi ega riigi teabeametiga, nagu meil külma sõja ajal,” ütles Landerholm. “Me tahame kaitsta selle riigi arvamusvabadust.”

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments