COVID-19 vaktsineerimispassi sisaldava mikrokiibi arendaja sõnul toimub inimeste kiibistamine “meeldib see meile või mitte”

Peeter Proos | Vanglaplaneet

Mikrokiip-implantaadi, mis on seotud COVID-19 vaktsiinipassiga, looja sõnul on inimeste massiline kiibistamine nende staatuse kontrolli vahendina vältimatu, “kas see meile meeldib või mitte”.

Dsruptive Subdermals töötas välja umbes riisitera suuruse implantaadi, mis kuvab skaneerimisel teavet COVID-19 vaktsineerimisstaatuse kohta.

Expressile antud intervjuus ütles idufirma direktor, et inimeste hirmud düstoopilise tuleviku ja Suure Venna ees on alusetud.

“See tehnoloogia on olemas ja seda kasutatakse, tahame me seda või mitte,” ütles Hannes Sjobald.

“Mul on hea meel, et need teemad suuremat kõlapinda leiavad,” lisas ta. “Uute tehnoloogiate üle tulebki rohkem arutleda ja neid mõista.”

Sjobladi väidete kohaselt ei saa kiipi kasutada inimese asukoha jälgimiseks, kinnitades et: “See ei näita kunagi teie asukohta, kiip aktiveerub vaid siis, kui puudutate seda oma nutitelefoniga, seega ei saa seda kasutada kellegi asukoha jälgimiseks.”

Sjobaldi sõnul on ettevõtte eesmärk teha koosttööd valitsusega, et “tervishoidu globaalses mastaabis ümber kujundada”.

Tema sõnul on kiibi tegelikuks eesmärgiks toimida meditsiinilise ID-kaardina, mis määrab ära, kas inimesel on lubatud siseneda näiteks kinno või supermarketisse.

“Näiteks kui ma lähen kinno või kaubanduskeskusesse, saavad inimesed mu staatust kontrollida ka siis, kui mul telefoni kaasas pole,” ütles ta.

Pole kahtlust, et mõne aasta pärast nimetab meedia kõiki, kes on sellisele sammule vastu, “ohtlikeks, kiibivastasteks vandenõuteoreetikuteks”.

Äärmuslikud kiibivastased jäävad siis ilmselt ilma õigusest osaleda sotsiaalsetes tegevustes, külastada kaubanduskeskusi või töökohta siseneda.

Kõik see muidugi “suurima hüvangu” nimel.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments