Ben Warren | Infowars
Värskelt avaldatud FDA dokumendis leitakse, et kokkuvõttes on Pfizeri koroonavaktsiin soovituslik, vaatamata sellele, et dokument kubiseb kahjulikest kõrvalmõjudest, mille hulgas on loetletud näiteks närvisüsteemi-, südame- ja hingamisteede häired ning isegi surm.
Dokument on väidetavalt osa andmestikust, millele tugineb ka FDA erakorralise kasutamise volitus (Emergency Use Authorization ehk EUA). Dokumendis kajastatakse BNT162b2 nimetusega Pfizeri/BioNTech koroonavaktsiinist tingitud kõrvalmõjusid alates 2020. aasta 1. detsembrist kuni 2021. aasta 28. veebruarini.
Selle aja vältel on registreeritud 42 086 kõrvalmõju ja 1223 surmajuhtumit, mis tähendab laias laastus, et üks kolmekümne neljast kõrvalmõjust osutus surmavaks.
„Selle kumulatiivse kogemuse kohta saadaval olevate andmete analüüs kinnitab BNT162b2 vaktsiini soodsa mõju ja riski tasakaalu,“ järeldatakse FDA dokumendis.
Huvitaval kombel hoiatatakse samas dokumendis müügijärgselt avaldunud kõrvalmõjudest teavitamise piiratuse eest ning tunnistatakse, et kõrvalmõjudest teatamata jätmise ulatus ei ole teada.
Kahjuks võimaldab dokument lugejal välja arvutada vaid surmajuhtumite suhtarvu kõrvalmõjude kohta, kuid mitte surmajuhtumite esinemissagedust manustatud või tarnitud vaktsiinidooside kohta.
See on tingitud FDA poolt ülemaailmselt tarnitud vaktsiinidooside hulga redigeerimisest, misjuures jäeti mainimata tegelikult manustatud dooside hulk.
Ameerika Ühendriikide Halduskonverentsi (ACUS) veebilehe andmetel annab USA teabevabaduse seaduses (Freedom of Information Act ehk FOIA) sätestatud erand (b)(4) asutustele õiguse varjata ärisaladust ning kaubanduslikku- või finantsalast konfidentsiaalset teavet.
FDA dokumenti täismahus koos vaktsiiniga seotud kõrvalmõjudega saab lugeda siit.
Dokument avaldati pärast seda, kui mittetulundusühing kaebas FDA kohtusse Pfizeri koroonavaktsiini bioloogilise toote dokumentatsiooniga seonduvate andmete avaldamata jätmise eest.
MTÜ Meditsiinitöötajad Läbipaistvuse ja Rahvatervise Kaitseks (Public Health and Medical Professionals for Transparency) olid teabevabaduse seaduse alusel FDA-le varasemalt esitanud taotluse, milles palusid FDA-l avaldada kõik andmed, millele valitsus Pfizeri koroonavaktsiini litsentseerimisel tugines.
Algselt soovis FDA selliseid teabenõudeid menetleda alles 55 aasta pärast.