Kool sunnib maskikohustusest vabastatuid lapsi kollaseid eraldusmärke kandma

Paul Joseph Watson | Summit News

Ühendkuningriigi kool sunnib maskivabastusega lapsi kandma kooli territooriumil ja klassitunnis kollaseid eraldusmärke.

Vanematele saadetud kooli e-kirja postitas Twitterisse ajakirjanik Allison Pearson, kes arutles, kas seal koolis on ka õpetajaid, kes teavad selliste märkide ajalugu.

„Nendel õpilastel, kellel oli eelmisel akadeemilisel kooliaastal maski kandmise kohustusest vabastus, on see nii ka praegu ja nad peaksid seetõttu kandma kollast eraldusmärki“ seisab e-kirjas.

Kool põhjendab kohustuslike maskikandmise reeglite taaskehtestamist Covidi juhtumite arvu suurenemisega hoolimata tõsiasjast, et Ühendkuningriigi nakatumise tase on viimastel nädalatel olnud ühtlaselt sama või isegi languses.

Kollane eraldusmärk on ajalooliselt sümboliseerinud häbimärki ja sellega on märgistatud juute paljudel kordadel läbi ajaloo, et tähistada neid etniliste või usuliste autsaideritena.

Ja isegi kui me ei võrdle seda juutide kohtlemisega Natsi-Saksamaal, siis ikkagi on lastele sunniviisiliselt sellise sümboli külge kleepimine jälestusväärne ja moraalselt pankrotistav.

Eelmisel kuul tuli ilmsiks, et Colorado Springsi keskkooli õpetajad sundisid lapsi maske endale näo külge kleepima, mis on ilmselge laste väärkohtlemine.

Kui haridusekspert kirjutas selle peale artiklis, et koolilapsi näomaske kandma sundimine põhjustab neile psühholoogilise trauma, kustutas Forbes selle kirjatüki peatselt pärast uudise levima hakkamist.

Hiljuti avaldatud uuringust selgus, et pandeemia ajal sündinud väikelaste keskmine IQ-skoor on langenud koguni 22 punkti võrra. Samuti on ühiskonna lukku keeramise ja maskikandmise kohustuse kehtestamise tõttu kannatanud ka laste verbaalne, motoorne ja kognitiivne sooritus.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments